Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pierwsza kobieta kurator

W Filharmonii Gorzowskiej 29 listopada nominację na stanowisko kuratora oświaty otrzymała Bogna Ferensztajn. To pierwsza kobieta na tym stanowisku od początku istnienia województwa.

Przypomnijmy, Lubuskie nie miało kuratora od wiosny, gdy odszedł Roman Sondej z PiS. Niedawno nowego kuratora powołał wojewoda lubuski Marcin Jabłoński. Nominacja została wręczona w gorzowskiej Filharmonii podczas narady dyrektorów placówek oświatowych z całego województwa. Wzięło w nim udział ok. 500 dyrektorów.

Podczas uroczystości nowa kurator przedstawiła najważniejsze założenia. Zwracała uwagę na dysproporcje w wynikach nauczania pomiędzy szkołami w dużych i małych miastach. Zauważyła, że dziewczęta mają lepsze wyniki nauczania od chłopców. – System oświaty nie jest po to, żeby nauczyciele mieli pracę. Najważniejszy jest uczeń i tym będę się kierować pracując jako lubuski kurator oświaty – powiedziała Bogna Ferensztajn.

Bogna Ferensztajn była nauczycielką języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym, w latach 2004-2009 pełniła funkcję dyrektora Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych, od 2009 roku jest wykładowcą języka angielskiego na filologii angielskiej na PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim. W 1997 roku jako pierwsza w Polsce wprowadziła pilotażowy program nauczania w II LO w Gorzowie oparty na amerykańskim systemie trymestralnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama