Nowy numer 48/2020 Archiwum

Caritas rozprowadzi 96 tys. świec

Od najbliższej niedzieli w parafiach całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będzie można kupić świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Podczas 19. edycji odbywającej się pod hasłem „Podziel serce – pomnóż miłość” zostanie rozprowadzonych w sumie 96 tysięcy świec.

Adwentowa akcja została zorganizowana w naszej diecezji po raz pierwszy w 1994 roku. - Od tego czasu dla wielu rodzin tradycją stało się zapalenie świecy Caritas na świątecznym stole. Świeca Caritas to symbol solidarności z najbardziej potrzebującymi, głównie dziećmi. Finansujemy z tych pieniędzy m.in. dożywianie dzieci, paczki świąteczne, a szczególnie wypoczynek dla dzieci i młodzieży – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to nie tylko zbieranie funduszy dla potrzebujących, ale także uwrażliwianie na trudną sytuację dzieci ubogich lub potrzebujących wsparcia. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Podziel serce – pomnóż miłość”. – Poprzez tegoroczną kampanię chcemy poruszyć problem egoizmu współczesnego społeczeństwa i wskazać drogę do uczynków miłosierdzia w Roku Wiary – tłumaczą organizatorzy.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom   Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Konferencja prasowa w siedzibie Caritas. Na zdjęciu (od lewej): Sylwia Grzyb, dyrektor Caritas - ks. Marek Kidoń, Anna Maria Fedurek
Krzysztof Król / GN
Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej była jedna z pierwszych na terenie której zorganizowano Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W 1994 roku po raz pierwszy rozprowadzono 50 tys. świec. Z roku na rok ta liczba się powiększa. – W 2011 roku zebraliśmy 56 tys. złotych, dzięki czemu było m.in. możliwe dofinansowanie wyjazdu 470 dzieci na tegoroczne wakacje – tłumaczy Anna Maria Fedurek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama