Nowy numer 2/2021 Archiwum

Warsztaty i rekolekcje dla młodzieży

Ruch Światło-Życie zaprasza na rekolekcje i warsztaty podczas ferii zimowych.

Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji organizuje podczas ferii zimowych następujące rekolekcje specjalistyczne: ORAE oraz OE

ORAE – Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji to czterodniowe rekolekcje przeznaczone dla osób, które pragną podjąć posługę ewangelizacji. Głównym zadaniem ORAE jest doprowadzenie wszystkich uczestników do osobowego kontaktu w wierze z Chrystusem oraz wzbudzenie w nich pragnienia zbliżenia innych do Chrystusa przez ofiarną służbę na rzecz ewangelizacji. Zadaniem szczególnym jest przygotowanie osób uczestniczących w tych rekolekcji do ewangelizacji indywidualnej oraz do prowadzenia grup postewangelizacyjnych. Rekolekcje przeznaczone dla osób po I stopniu ONŻ.

    Moderator: ks. Adrian Put
    Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Jackówka” w Paradyżu
    Termin: 24-29 stycznia 2013 r. (zjazd w czwartek do 16:00, wyjazd we wtorek po śniadaniu)


OE – Oaza Ewangelizacji to krótkie rekolekcje przeżyciowe skierowane do młodzieży z kl. II, III gimnazjum i kl. I szkoły ponadgimnazjalnej, która pragnie uczestniczyć w Oazie Nowego Życia I stopnia. OE to także propozycja dla osób, które nie są jeszcze związane z Ruchem Światło-Życie, a pragną rozpocząć formację oazową. Są one także skierowane do młodych kończących formację w grupach Oazy Nowej Drogi. W Oazie Ewangelizacji mogą uczestniczyć także młodzi ludzie niezwiązani z żadną grupą formacyjną, którzy szukają swojego miejsca w Kościele. Oaza Ewangelizacji może służyć także jako dodatkowy element formacyjny dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Celem tych rekolekcji jest doprowadzenie do religijnego przebudzenia przez osobiste spotkanie z Chrystusem i przyjęcie Go przez wiarę w Duchu Świętym.

    Moderator: ks. Adrian Put
    Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Jackówka” w Paradyżu
    Termin: 24-29 stycznia 2013 r. (zjazd w czwartek do 16:00, wyjazd we wtorek po śniadaniu)
    Koszt: 190 zł

Szczegółowe informacje na stronie www.dde.org.pl

Diecezjalna Diakonia Liturgiczna organizuje podczas ferii zimowych następujące rekolekcje specjalistyczne: KODAL

KODAL – Kurs Oazowy Dla Animatorów Liturgii to rekolekcje przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby bardziej poznać i ukochać liturgię, a w konsekwencji posługiwać w jej przestrzeni w swoich parafiach. Na rekolekcje zapraszamy lektorów, prezesów grup ministranckich, ministrantów ze szkoły średniej oraz oazowiczów po II stopniu ONŻ. W rekolekcjach mogą wziąć udział również dziewczęta, gdyż w ramach KODAL-u realizowana będzie szkoła komentatorki, precentorki, służby ładu i darów. Rekolekcje mają na celu przygotowanie ministrantów i młodzież do funkcji ceremoniarza i animatora liturgii w parafii zdolnego do poprowadzenia młodszych ministrantów i grup parafialnych związanych z liturgią. W programie rekolekcji znajdują się informacje z dziedziny liturgii, elementy formacji duchowej oraz praktyczne ćwiczenia.

    Moderator – ks. Tomasz Sałatka
    Miejsce: Dom Rekolekcyjny przy parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie
    Termin: 12 - 21 stycznia 2013 r. (zjazd do 16.00 w sobotę, wyjazd w poniedziałek rano)

Informacje i zapisy: www.ddl.org.pl

Diecezjalna Diakonia Muzyczna organizuje podczas ferii zimowych następujące rekolekcje specjalistyczne: KAMUZO

KAMUZO – Kurs Animatorów Muzycznych Oazy są to rekolekcje Ruchu Światło-Życie, które przede wszystkim przygotowują do zaangażowania we wspólnocie Kościoła w ramach diakonii muzycznej. Ich celem jest pogłębienie życia wewnętrznego poprzez formację liturgiczną, modlitewną oraz kształcenie muzycznych umiejętności i pogłębianie wrażliwości muzycznej. W rekolekcyjnym programie KAMUZO przewidziana jest codzienna Eucharystia, modlitwa Liturgią Godzin, spotkania w małych grupach animatorskich oraz modlitwa w ramach Apelu Jasnogórskiego w Bazylice Rokitniańskiej, a także wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Podczas KAMUZO uczestnicy w ramach przeżywanych rekolekcji uczą się nowych śpiewów liturgicznych, jak i wielbiących. W tak zwanej „Małej Szkole Muzycznej” kamuzowicze poznają podstawy muzyki – zapis nutowy, interwały, rytmika, harmonia – w zależności od stopnia znajomości tych zagadnień. Grający na instrumentach mają okazję uczestniczyć w opracowywaniu aranżacji instrumentalnych. Gitarzyści mogą doskonalić swoją umiejętność gry (albo poznać podstawy). Na KAMUZO uczestnicy zapoznają się z dokumentami Kościoła ukazującymi zasady, według których może odbywać się posługa muzyczna podczas liturgii. Istnieje też możliwość poznania podstaw obsługi sprzętu nagłaśniającego i rejestrującego, a także zaznajomienia się ze sposobami wykorzystania komputera w pracy animatora muzycznego.

W rekolekcjach tych mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 15 lat (dla młodszych osób program rekolekcji okazuje się za trudny) i są zaangażowane w Ruch Światło-Życie lub posługują w różnych parafialnych scholach bądź zespołach; mają względnie dobre warunki głosowe i słuchowe (umiejętność gry na instrumencie jest mile widziana, ale nie konieczna); posiadają ważną kartę uczestnictwa (otrzymaną po zgłoszeniu na stronie www.kamuzo.net).

    Moderator – ks. Łukasz Parniewski
    Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Rokitnie
    Termin: 14 - 25 stycznia 2013 r.

Informacje i zapisy: www.kamuzo.net

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama