Nowy numer 43/2020 Archiwum

„Chudy” opuszcza Stal Gorzów

Najlepszy polski zawodnik opuszcza po pięciu latach klub z województwa lubuskiego. We wtorek, na specjalnej konferencji prasowej, władze miasta i klubu Stal Gorzów dziękowały Tomaszowi Gollobowi za współpracę.

– Kończy się pewien okres, w którym Tomasz Gollob reprezentował Stal Gorzów i w żółto-niebieskich barwach zdobył wiele indywidualnych wyróżnień, w tym tytuł mistrza świata oraz brązowy i srebrny medal w ligowej rywalizacji. Tak się niestety złożyło, że ten rozdział dobiega końca. Chciałbym Tomaszowi Gollobowi bardzo podziękować – rozpoczął Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali.

Podziękowania Tomaszowi Gollobowi złożył honorowy prezes Stali Gorzów – Władysław Komarnicki. – Chcę ci Tomasz podziękować za ogromną lojalność wobec tego klubu, ale też za to, że mogłem z tobą współpracować – powiedział.

Żużlowiec chwalił sobie pięć plat pracy w Gorzowie. – Słowa, które dzisiaj usłyszałem, zostaną w mojej głowie na całe życie, a okres jaki spędziłem w Gorzowie, w całości mogę uznać za wspaniały. Czułem się tu dowartościowany, a osoby kierujące tym klubem bardzo pragnęły dobrego wyniku. Nie odchodzę dlatego, że coś zaszło między nami, a dlatego, że skończył mi się kontrakt. Zakończył się po prostu pewien etap w życiu moim, miasta i klubu. Odchodzę z lekkim bólem serca – powiedział najlepszy polski zawodnik.

Tomasz Gollob w Stali Gorzów startował od 2008 roku. Po pięciu sezonach w żółto-niebieskich barwach, najlepszy polski zawodnik przechodzi do Unibaksu Toruń.

Obecnie dwa lubuskie kluby - Stal Gorzów i Stelmet Falubaz Zielone Góra - kompletują składy na przyszły sezon.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama