Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zgłębiają prawdy wiary

Najpierw Roraty dla dorosłych, a po nich spotkanie z Katechizmem przy kawie i herbacie. Pierwsze rozważania prawd wiary odbyły się 7 grudnia w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie

Adwentowe spotkanie poświęcone rozważaniom Katechizmu Kościoła Katolickiego rozpoczęło się Mszą roratnią dla dorosłych.

Podczas Eucharystii udzielana była komunia pod dwiema postaciami, wygłoszone okolicznościowe słowo oraz dziękczynienie oparte o modlitwę związaną z Rokiem Wiary.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie z Katechizmem. Kilkanaście osób zebrało się w salce na plebanii, by analizować, pytać i dyskutować o prawdach zawartych w Katechizmie. Temat pierwszego spotkania brzmiał „Człowiek otwiera się na Boga”.

– Człowiek mówi o swojej intymności łatwiej niż o duchowości. Kiedy się nie mówi o wierze i Kościele, to sprowadza się je do czegoś bardzo płytkiego, a nie do głębi – tłumaczył ks. Rafał Zendran, animator spotkania i proboszcz parafii kolegiackiej.

Spotkanie „Katechizm Cafe” to okazja do rozmowy, zaproszenie do dyskusji i dzielenia się osobistymi refleksjami o wierze. – Chcę pogłębić wiedzę o prawdach wiary. Rok Wiary inspiruje do tego, żeby się spotkać i podzielić wiarą – mówi Agnieszka Krakowiak.

– Ostatnio nad Katechizmem zatrzymałem się chyba podczas Pierwszej Komunii Św. To dzisiejsze spotkanie jest dla mnie mobilizacją, do pogłębienia i odświeżenia tej wiedzy – przyznaje Józef Melski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama