Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa

Modlitewne spotkanie przedstawicieli kościołów chrześcijańskich odbyło się 11 grudnia w zielonogórskim kościele pw. Najświętszego Zbawiciela

Nabożeństwo ekumeniczne w Zielonej Górze jest odprawiane od wielu lat. – Gromadzi ono przedstawicieli różnych kościołów chrześcijańskich, działających na terenie naszego miasta, w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. To ma nam ukazać, że Chrystus przyszedł do wszystkich i wszyscy jesteśmy chrześcijanami. Jest to również okazja braterskiego spotkania duchownych i budowanie jedności – wyjaśnia proboszcz, ks. Mirosław Maciejewski.

Podczas nabożeństwa było m.in. rozważanie Słowa Bożego, okazjonalna homilia, modlitwa wiernych i Modlitwa Pańska oraz błogosławieństwo. – Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa. Różnią nas tradycje i dogmaty, które kształtowały się na przestrzeni dwóch tysięcy lat. Z okazji Adwentu spotykamy się, by dać wyraz naszej jedności – zauważa ks. Dariusz Lik z kościoła ewangelicko - augsburskiego w Zielonej Górze i dodaje: – Trzeba wskazywać na źródło, którym jest Chrystus. Im bliżej jesteśmy centrum, czyli Chrystusa, tym bliżej jesteśmy siebie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama