Nowy numer 7/2019 Archiwum

Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa

Modlitewne spotkanie przedstawicieli kościołów chrześcijańskich odbyło się 11 grudnia w zielonogórskim kościele pw. Najświętszego Zbawiciela

Nabożeństwo ekumeniczne w Zielonej Górze jest odprawiane od wielu lat. – Gromadzi ono przedstawicieli różnych kościołów chrześcijańskich, działających na terenie naszego miasta, w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. To ma nam ukazać, że Chrystus przyszedł do wszystkich i wszyscy jesteśmy chrześcijanami. Jest to również okazja braterskiego spotkania duchownych i budowanie jedności – wyjaśnia proboszcz, ks. Mirosław Maciejewski.

Podczas nabożeństwa było m.in. rozważanie Słowa Bożego, okazjonalna homilia, modlitwa wiernych i Modlitwa Pańska oraz błogosławieństwo. – Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa. Różnią nas tradycje i dogmaty, które kształtowały się na przestrzeni dwóch tysięcy lat. Z okazji Adwentu spotykamy się, by dać wyraz naszej jedności – zauważa ks. Dariusz Lik z kościoła ewangelicko - augsburskiego w Zielonej Górze i dodaje: – Trzeba wskazywać na źródło, którym jest Chrystus. Im bliżej jesteśmy centrum, czyli Chrystusa, tym bliżej jesteśmy siebie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL