Nowy numer 50/2018 Archiwum

Nowoczesna biblioteka hybrydowa

11 grudnia oficjalnie otwarto Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego. To największa i najnowocześniejsza tego typu placówka naukowa w Lubuskiem.

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego to inwestycja warta blisko 30 mln zł, z czego 24 mln zł pochodzą z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. – Gratuluję wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego miejsca – powiedziała marszałek Elżbieta Polak.

Na uroczystości dyrektor uniwersyteckiej książnicy Ewa Daszyńska nie kryła zadowolenia. – To nowoczesna biblioteka hybrydowa, która łączy w sobie dwie przestrzenie: rzeczywistą i wirtualną. To połączenie idei biblioteki tradycyjnej z biblioteką cyfrową – wyjaśniła dyrektor.

Uniwersytecka biblioteka pomieści milion zbiorów, ponad 600 tysięcy woluminów w zamkniętym magazynie i około 450 tysięcy w części otwartej biblioteki. Projekt zakłada około 450 miejsc do pracy indywidualnej i grupowej w wydzielonych strefach cichych i głośnych. Do dyspozycji czytelników będzie około 120 stanowisk komputerowych, rozmieszczonych na całej przestrzeni bibliotecznej. W bibliotece znajdą się też miejsca do szkoleń, seminariów i pracy dydaktycznej, a także do spotkań naukowych czy kulturalnych. Budynek będzie przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

W uroczystości wziął udział bp Adam Dyczkowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy