Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowoczesna biblioteka hybrydowa

11 grudnia oficjalnie otwarto Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego. To największa i najnowocześniejsza tego typu placówka naukowa w Lubuskiem.

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego to inwestycja warta blisko 30 mln zł, z czego 24 mln zł pochodzą z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. – Gratuluję wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego miejsca – powiedziała marszałek Elżbieta Polak.

Na uroczystości dyrektor uniwersyteckiej książnicy Ewa Daszyńska nie kryła zadowolenia. – To nowoczesna biblioteka hybrydowa, która łączy w sobie dwie przestrzenie: rzeczywistą i wirtualną. To połączenie idei biblioteki tradycyjnej z biblioteką cyfrową – wyjaśniła dyrektor.

Uniwersytecka biblioteka pomieści milion zbiorów, ponad 600 tysięcy woluminów w zamkniętym magazynie i około 450 tysięcy w części otwartej biblioteki. Projekt zakłada około 450 miejsc do pracy indywidualnej i grupowej w wydzielonych strefach cichych i głośnych. Do dyspozycji czytelników będzie około 120 stanowisk komputerowych, rozmieszczonych na całej przestrzeni bibliotecznej. W bibliotece znajdą się też miejsca do szkoleń, seminariów i pracy dydaktycznej, a także do spotkań naukowych czy kulturalnych. Budynek będzie przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

W uroczystości wziął udział bp Adam Dyczkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama