Nowy numer 44/2020 Archiwum

Samochód dla niepełnosprawnych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 14 grudnia, dzięki darczyńcom, gorzowskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym może łatwiej i wygodniej przewozić swoich podopiecznych.

Na podwórzu Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Gorzowie Wlkp. (OREW) o godz. 14 wychowawcy i podopieczni Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU) otrzymali nowy samochód.

- Pieniądze na jego zakup otrzymaliśmy od jednej z miejscowych organizacji pozarządowych. Z naszej strony przekazaliśmy 25.007,73 zł, które zostały naszej organizacji podarowane przez podatników jako 1% dla OPP - mówi Agnieszka Maciejewska z Biura Obsługi Placówek PSOUU. - To duże udogodnienie w naszej pracy.

Samochód VW Transporter przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. - Osoby z niepełnosprawnością intelektualną i często dodatkowym kalectwem, będą  dowożone do placówek, w których są objęte wielospecjalistyczną rehabilitacją - wyjaśnia pracowniczka stowarzyszenia.

Samochód dla niepełnosprawnych   Samochód dla niepełnosprawnych
Beata Piwowarska, przewodnicząca PSOUU w Gorzowie Wlkp. z radością przyjęła kluczyki
Agnieszka Maciejewska
Prezent - samochód przewiązany kokardkami - symbolicznie przyjęła Beata Piwowarska, przewodnicząca PSOUU, która odebrała od ofiarodawców kluczyki do VW Transportera .

- Poprzedni samochód był już bardzo wyeksploatowany, więc nowy jest ważnym darem. Dziękujemy! - dodaje A. Maciejewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama