Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pomagasz? Tak, pomagam!

W tym roku Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej zbiórki żywności. Akcja jeszcze 15 grudnia odbywa się w sklepach w całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

 „Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas – Tak, pomagam” trwa jeszcze tylko dzisiaj. Od wczoraj w wyznaczonych sklepach dyżurują wolontariusze zaopatrzeni w logo Caritas, którzy informują klientów o akcji, rozdają ulotki informacyjne oraz przyjmują ofiarowane produkty.

– Z zebranych darów przygotowywane są paczki świąteczne, które są przekażemy potrzebującym za pośrednictwem Parafialnych Zespołów Caritas. Nasi współpracownicy mają doskonale wiedzą, czego potrzebują osoby ubogie, bo stale w ciągu roku udzielają im pomocy – tłumaczy Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

W akcję włączyło się 69 Parafialnych Zespołów Caritas w ponad 40 miejscowościach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Bierze w niej udział ok. tysiąc wolontariuszy. – W ubiegłym roku zebraliśmy ok. 24 tony żywności i pomogliśmy ok. 7 tys. osobom. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie. Pod względem ilości zebranej żywności, jesteśmy w czołówce krajowej – tłumaczy Agata Obszańska z Centrum Wolontariatu Caritas.

W niedzielę 16 grudnia akcja będzie dodatkowo prowadzona  w kościołach, gdzie można przynosić paczki żywnościowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama