Nowy numer 50/2018 Archiwum

Pamiętajmy o księżach-seniorach

Byli naszymi proboszczami, chrzcili nas i nasze dzieci, głosili katechezę, odwiedzali chorych. Teraz - sami będąc w podeszłym wieku - potrzebują wsparcia.

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jest ponad 60 emerytowanych księży. Dwudziestu z nich mieszka w diecezjalnym Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze, znajdującym się na osiedlu Pomorskim.

Pozostali seniorzy mieszkają na plebaniach różnych parafii lub w mieszkaniach prywatnych. Wśród mieszkańców domu dla księży-seniorów jest również biskup Adam Dyczkowski.

- Ten dom, którego istnienie zawdzięczamy bp. Józefowi Michalikowi, jest bardzo potrzebny. Tutaj mamy opiekę duchową, medyczną, mamy również zapewnione mieszkanie i wyżywienie. Teraz, na stare lata, gdzie nam będzie lepiej - mówi z uśmiechem ks. Stanisław Garncarz, dawny proboszcz katedry w Gorzowie.

W naszej diecezji kapłan może odejść "w stan spoczynku" osiągnąwszy 75. rok życia. Raz w roku wszyscy diecezjanie mogą okazać wsparcie swoim dawnym duszpasterzom. Mogą ofiarować modlitwę dziękczynienia za otrzymane duchowe łaski za pośrednictwem księży. Mogą również złożyć ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy