Nowy numer 50/2018 Archiwum

Chcą przywrócić życiu smak

- Chcemy pomagać człowiekowi we wszystkich jego trudnościach. Liczy się dla nas zdrowie psychiczne, fizyczne i harmonia duchowa - mówi Weronika Strzelecka, dyrektor placówki

Istniejący niespełna miesiąc w Gorzowie Wlkp. Instytut Zdrowia Psychicznego "Para Familia" 15 grudnia miał dzień otwartych dni. - Jest to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście. Będą prowadzone u nas warsztaty oraz szkolenia skierowane głównie do dzieci, młodzieży i rodzin, których nie stać na wszelkiego rodzaju porady - mówi dyrektor Weronika Strzelecka. Aby było to możliwe, w placówce przy ul. Walczaka 12b do dyspozycji przychodzących jest ośmiu specjalistów: psycholodzy, pedagodzy, psychoterapeuci, seksuolodzy, terapeuta uzależnień i współuzależnień oraz logopedzi. - To nie są gabinety, ale miejsca, w których można spokojnie spotkać się ze specjalistom, by uzyskać poradę - wyjaśnia dyrektor.

Podczas dnia otwartych drzwi można było wziąć udział w kilku rodzajach spotkań. W panelu "Rodzina z małym dzieckiem" rodzice mieli okazję dowiedzieć się czy ich dziecko rozwija się prawidłowo (spotkanie z logopedą, rehabilitantem i psychologiem), podczas spotkania na temat "Prawda i mity o zaburzeniach zachowania i innych problemach wychowawczych w okresie Nowoczesny wystrój wnętrza Instytutu zwiastuje również nowoczesne metody pomocy   Instytut Zdrowia Psychicznego
Nowoczesny wystrój wnętrza Instytutu zwiastuje również nowoczesne metody pomocy
ks. Witold Lesner/GN
dorastania" poruszono kwestie problemów wychowawczych młodzieży, a o pułapkach różnego rodzaju diet goście usłyszeli od psychologa i dietetyka podczas rozmowy na temat "Zdrowe odżywianie kontra zaburzenia żywienia". - To przekrojowe projekty, które chcemy zaproponować w naszym Instytucie - mówi Weronika Strzelecka. - Nastawiamy się na pomoc dla całej rodziny, więc i dziś przychodzili rodzice z dziećmi. Nie można skutecznie pomóc człowiekowi, jeśli nie zrozumie się środowiska, w którym ta osoba żyje. Wielu rodziców mimo najszczerszych chęci, niekiedy nie potrafi rozwiązać wszystkich problemów z dziećmi. Podobny ma problem i sama młodzież, która kończy szkołę i wkracza w dorosłość - wyjaśnia pani dyrektor. - Chcemy wykorzystując nasze umiejętności przywrócić smak życiu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy