Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przygotowali dodatkowe nakrycia

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po raz kolejny zorganizowała spotkanie opłatkowe dla osób ubogich, zagrożonych wykluczeniem społecznym, samotnych i opuszczonych. Odbyło się ono 19 grudnia w sali przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Przy wigilijnym stole zasiadło łącznie ok. 100 osób, podopiecznych parafialnych zespołów Caritas i parafii, a także noclegowni dla osób bezdomnych w Zielonej Górze. – Wcześniej, przed kolacją, odbył się w kaplicy MB Rokitniańskiej koncert kolęd i pastorałek, dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu uczniów Gimnazjum Publicznego w Zaborze pod dyrekcją Romana Walenciaka – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Na specjalnych gości na stołach czekały tradycyjne wigilijne potrawy, tj. barszcz czerwony, pierogi, ryba oraz słodycze, owoce i napoje. W tym roku na wigilię zaproszono głównie osoby ubogie i samotne, które często spędzają święta Bożego Narodzenia w zaciszu domowym, przy skromnie zastawionym stole bądź bez żadnej kolacji wigilijnej. – Te 100 osób to podopieczni parafialnych zespołów Caritas, którym pomagamy dzięki wolontariuszom przez cały rok na różne sposoby. Także i w tym szczególnym przedświątecznym czasie nie mogliśmy o nich zapomnieć – zaznacza A.M. Fedurek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama