Nowy numer 50/2018 Archiwum

Przygotowali dodatkowe nakrycia

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po raz kolejny zorganizowała spotkanie opłatkowe dla osób ubogich, zagrożonych wykluczeniem społecznym, samotnych i opuszczonych. Odbyło się ono 19 grudnia w sali przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Przy wigilijnym stole zasiadło łącznie ok. 100 osób, podopiecznych parafialnych zespołów Caritas i parafii, a także noclegowni dla osób bezdomnych w Zielonej Górze. – Wcześniej, przed kolacją, odbył się w kaplicy MB Rokitniańskiej koncert kolęd i pastorałek, dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu uczniów Gimnazjum Publicznego w Zaborze pod dyrekcją Romana Walenciaka – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Na specjalnych gości na stołach czekały tradycyjne wigilijne potrawy, tj. barszcz czerwony, pierogi, ryba oraz słodycze, owoce i napoje. W tym roku na wigilię zaproszono głównie osoby ubogie i samotne, które często spędzają święta Bożego Narodzenia w zaciszu domowym, przy skromnie zastawionym stole bądź bez żadnej kolacji wigilijnej. – Te 100 osób to podopieczni parafialnych zespołów Caritas, którym pomagamy dzięki wolontariuszom przez cały rok na różne sposoby. Także i w tym szczególnym przedświątecznym czasie nie mogliśmy o nich zapomnieć – zaznacza A.M. Fedurek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy