Klerycy nagrali płytę

„W środku morza”, „Hymn o Miłości”, „Gdy drogi pomyli los zły” czy znana wszystkim dobrze „Barka” – te i inne utwory znajdziemy na płycie „Powołałeś mnie”. Nagrali ją klerycy z Zespołu „The Birets” z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Płyta „Powołałeś mnie, Panie” powstawała w zaprzyjaźnionych studiach nagrań w Lubrzy i Zielonej Górze. – Na krążku znajdziemy utwory w różnych stylach muzycznych. Są aranżacje rockowe, jazzowe, a także ballady czy nawet bossa nova – tłumaczy kl. Mateusz Szerwiński z III roku. Klerycy są autorami nie tylko aranżacji, ale także kilku utworów, jak chociażby tytułowej piosenki „Powołałeś mnie”.

Seminaryjny zespół muzyczny w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu to już wieloletnia tradycja. Grało i śpiewało w nim sporo obecnych księży. Od pięciu lat zespół funkcjonuje pod nazwą „The Birets”, która ‒ oczywiście ‒ odnosi się do kapłańskiego nakrycia głowy. Kleryków można usłyszeć na seminaryjnym odpuście, pielgrzymce ministrantów i Przyjaciół Paradyża. Czasem koncertują też w parafiach. – Poprzez zespół rozwijamy nasze talenty i wykorzystujemy je dla wspólnoty. A jeśli gramy koncert, to tylko dlatego, że chcemy dać innym ludziom świadectwo naszej wiary i powołania – zastrzega kl. Łukasz Żołubak z IV roku. – Wszystko dzieje się na chwałę Bożą. Myślę, że nasz zespół wpisuje się w słowa bł. Jana Pawła II, który wzywał do nowej ewangelizacji – dodaje kl. Michał Szot z II roku.

Plyta „Powołałeś mnie”   Plyta „Powołałeś mnie”
Krążek nagrał klerycki zespół „The Birets” z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu
Archiwum zespołu
Najważniejsze w seminarium jest przygotowanie się do kapłaństwa i formacja: ludzka, intelektualna i duchowa, ale zespół stanowi jej cenne uzupełnienie. Doświadcza tego neoprezbiter ks. Michał Graczyk, który do niedawna współtworzył zespół i też nagrywał płytę. – Osobiście otrzymałem tu bardzo wiele dobra. Razem z innymi klerykami doświadczałem szczególnych sytuacji, spotkań, życia Kościoła i tego, jak Bóg poprzez muzyków amatorów dociera czasem w sobie tylko znany sposób do człowieka – zapewnia ks. Michał Graczyk i dodaje: – Poza tym wielu rzeczy mogłem się tu uczyć: muzyki samej w sobie, współpracy, organizacji, publicznych wystąpień. To wszystko jest mi dziś potrzebne i całkiem niedawno uświadomiłem sobie, że to właśnie zespołowi zawdzięczam niejedną lekcję, która pomaga mi w początkach życia kapłańskiego.

Każdy, kto chciałby otrzymać płytę, proszony jest o kontakt: thebirets@paradisus.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..