Nowy numer 48/2020 Archiwum

Poświąteczny bilans

Gdy jedni spotykali się w gronie bliskich i spędzali czas wolny, w świąteczne dni lubuscy Policjanci mieli ręce pełne pracy. Szczególnie ci w białych czapkach. W lubuskiem wyjeżdżali do 15 wypadków i prawie 120 kolizji.

Mimo prowadzonych działań, polegających na wzmożonych kontrolach trzeźwości kierowców i stanu technicznego samochodów, które prowadzili w całym województwie od piątku policjanci ruchu drogowego na drogach doszło do 15 wypadków w których 22 osoby zostały ranne, a 4 poniosły śmierć. To głównie piesi, którzy wtargnęli, lub szli po ulicy nie będąc dostatecznie widocznym dla kierowców. Do ostatniego z takich zdarzeń doszło w drugi dzień świąt. 26 grudnia na prostym odcinku drogi między Dzikowem, a Brzózkami w powiecie krośnieńskim. Kierowca seata za późno dostrzegł pieszego, który stał na środku pasa ruchu. W wyniku potrącenia pieszy zmarł na miejscu.

Oprócz tego ujawniliśmy ponad 40 przypadków kierowania samochodu przez osoby nietrzeźwe. Powszechnym błędem jest wsiadanie za kierownicę nazajutrz po spożyciu alkoholu. Kierowca będąc przekonanym o swojej trzeźwości ma w organizmie nadal wysokie stężenie tej substancji.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama