Nowy numer 3/2019 Archiwum

Poświąteczny bilans

Gdy jedni spotykali się w gronie bliskich i spędzali czas wolny, w świąteczne dni lubuscy Policjanci mieli ręce pełne pracy. Szczególnie ci w białych czapkach. W lubuskiem wyjeżdżali do 15 wypadków i prawie 120 kolizji.

Mimo prowadzonych działań, polegających na wzmożonych kontrolach trzeźwości kierowców i stanu technicznego samochodów, które prowadzili w całym województwie od piątku policjanci ruchu drogowego na drogach doszło do 15 wypadków w których 22 osoby zostały ranne, a 4 poniosły śmierć. To głównie piesi, którzy wtargnęli, lub szli po ulicy nie będąc dostatecznie widocznym dla kierowców. Do ostatniego z takich zdarzeń doszło w drugi dzień świąt. 26 grudnia na prostym odcinku drogi między Dzikowem, a Brzózkami w powiecie krośnieńskim. Kierowca seata za późno dostrzegł pieszego, który stał na środku pasa ruchu. W wyniku potrącenia pieszy zmarł na miejscu.

Oprócz tego ujawniliśmy ponad 40 przypadków kierowania samochodu przez osoby nietrzeźwe. Powszechnym błędem jest wsiadanie za kierownicę nazajutrz po spożyciu alkoholu. Kierowca będąc przekonanym o swojej trzeźwości ma w organizmie nadal wysokie stężenie tej substancji.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy