Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wpatrujmy się w Nazaret

W jutrzejszą niedzielę tj. 30 grudnia będziemy obchodzili Święto Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa, które jest patronalnym świętem rodzin katolickich. W wielu parafiach odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.

W święto Świętej Rodziny odnowienie przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się m.in. w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Mężowie swoim żonom będą wręczać róże. – Święta Rodzina z Nazaretu jest dla nas wzorem. Ta niedziela przypomina nam o tym, że małżonkowie powinni nieustannie otwierać się na łaskę sakramentu – przypomina proboszcz ks. Władysław Pawlik i kontynuuje: – W ten dzień odnowienie przyrzeczeń małżeńskich praktykujemy to od lat. Ta niedziela przypomina nam o tym, że małżonkowie powinni nieustannie otwierać się na łaskę sakramentu. Na co dzień jesteśmy bardzo zabiegani: praca, obowiązki domowe, dzieci, a ten dzień, ale rocznica ślubu to dobry moment na przypomnienie sobie, że istotą małżeństwa jest miłość.

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się także podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 w zielonogórskiej parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego. – To jest pewnego rodzaju powrotem do źródeł. Często pod wpływem codziennego wiru zajęć małżonkowie tracą pierwotne piękno. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich pomaga wrócić im do chwili zaślubin i zobaczyć jak ich miłość się rozwija, ale także co między sobą muszą naprawić – wyjaśnia wikariusz ks. Bartłomiej Rybacki.

Niedziela Świętej Rodziny przypomina o wartości chrześcijańskiej rodziny. – We współczesnym świecie łatwo jest zdystansować się od miłości i wierności małżeńskiej. Święta Rodzina uczy, że problemy nigdy nas nie ominą, ale Bóg będzie dodawał sił, żeby je pokonać. Uczy też, że trzeba się troszczyć o wzajemną miłość małżonków. To nie jest tak, że od chwili ślubu ich życie będzie sielanką, ale obydwoje muszą każdego dnia tę miłość pogłębiać. Z Bogiem jest im łatwiej – zauważa ks. Rybacki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama