Nowy numer 3/2019 Archiwum

Rozmawiaj z dzieckiem o Bogu przejdź do galerii

Indywidualne błogosławieństwo rodziców z dziećmi oraz kobiet w stanie błogosławionym odbyło się 30 grudnia w parafii pw. św. Marcina Biskupa w Świdnicy z okazji niedzieli Świętej Rodziny.

Niedziela Świętej Rodziny to okazja do przypomnienia istoty i wartości rodzin, obecności w nich rodziców i dzieci oraz naśladowania Maryi, Józefa i Jezusa w życiu codziennym.

W parafii św. Marcina podczas niedzielnej Eucharystii udzielone zostało indywidualne błogosławieństwo rodzinom i matkom w stanie błogosławionym. – Błogosławieństwo jest znakiem działania Pana Boga w życiu konkretnej rodziny, która – jak powtarzał bł. Jan Paweł II – jest domowym Kościołem. Ważne, by były w niej modlitwa i rozmowa o Bogu – przekonuje ks. proboszcz Robert Tomalka i dodaje: – Rodzice mało się modlą z dziećmi i mało dzielą się swoim przeżywaniem Pana Boga. Dziecko jest negatywnie nastawione na narzucanie mu czegokolwiek, ale jak to właśnie rodzic opowie o swoich problemach w wierze, o tym, jak się modli, jak Pan Bóg mu pomaga, to do dziecka to dotrze.

Błogosławieństwo dla wielu było ważnym doświadczeniem. – Jestem tu z córkami Bianką i Mają. Dzisiejsze błogosławieństwo jest dla nas wewnętrznym, głębokim przeżyciem. Wiarę moim dzieciom przekazuję codziennie przez modlitwę. Najczęściej jest to Koronka do Miłosierdzia Bożego – mówi Anna Lisowska-Hawrylczak. – My byliśmy dziś na Mszy św. z całą rodziną: ja, mąż i dzieci – Karolinka i Krzyś. Błogosławieństwo jest dla nas ważne. Dbamy o modlitwę w rodzinie. Dzieci modlą się rano i wieczorem, najczęściej jest to „Ojcze nasz” i „Aniele Boży” – dodaje Katarzyna Kramska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy