Nowy numer 49/2020 Archiwum

Radujmy się bracia!

W przeddzień Święta Trzech Króli przedstawiciele AK z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej spotkali się na tradycyjnym, corocznym spotkaniu opłatkowym.

Tegoroczne spotkanie miało miejsce w parafii pw. Św. Trójcy w Gubinie. Wśród zaproszonych gości mieliśmy zaszczyt powitać Jego Ekscelencję Biskupa Tadeusza Lityńskiego oraz asystenta diecezjalnego Akcji Katolickiejks. Zbigniewa Kucharskiego. Przybyli na spotkanie także asystenci AK: ks. Jan Romaniuk, ks. Zbigniew Samociak i ks. Andrzejem Suchorski i oczywiście proboszcz miejscowej parafii – ks. Ryszard Rudkiewicz wraz z wikariuszami: ks. Dariuszem Grzelakiem i ks. Robertem Perłakowskim. Podczas Eucharystii, rozpoczynającej spotkanie, ks. Biskup Tadeusz zwrócił uwagę, iż oprócz radosnego nastroju wypływającego z Bożego Narodzenia, narodzony Jezus Chrystus, od momentu narodzin, miał też swoich zagorzałych przeciwników. Wrogami Dzieciątka Jezus był Herod ze swoim dworem, któremu odpowiada część dzisiejszej klasy politycznej, tak zajadle zwalczającej Kościół. Na szczęście nie dotyczy to wszystkich elit politycznych. Musimy jako członkowie AK na bieżąco rozeznawać, kto jest przeciwnikiem Kościoła, a są nimi na pewno politycy głosujący przeciw życiu od poczęcia do naturalnej śmierci.

Po Mszy Św. wszyscy udaliśmy się do Sali Przedsiębiorstwa Usług Miejskich, gdzie czekało na nas przygotowane spotkanie. Po krótkim powitaniu przybyłych przez prezes DIAK – Urszulę Furtak, prezes miejscowego Oddziału AK Józef Żuława odczytał urywek Pisma Św. nawiązującego do narodzin Jezusa. Po poświęceniu opłatków przez JE Ks. Biskupa, zgromadzeni życzyli sobie nawzajem pomyślności w 2013 r. Po życzeniach wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu chóru Gloria Domine pod dyrekcją Haliny Nozak  oraz scholi „Mały Izrael” z Gubina.

Członkowie AK z Gubina na czele ze swoim prezesem wykazali się niesamowitym zaangażowaniem, by bogato ugościć przybyłych gości. Sami przygotowali obfity i smaczny poczęstunek oraz obsługiwali gości. Swoim zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do organizacji spotkania wzbudzili podziw wśród członków Akcji Katolickiej przybyłych na to spotkanie z wielu miejscowości naszej diecezji. Dziękujemy Prezesowi Zarządu PUM Leszkowi Lindzie, który udostępnił salę na spotkanie oraz firmie Andrzeja i Zbigniewa Iwanickich – producentów mebli tapicerowanych, którzy wspomogli finansowo naszą uroczystość. Na spotkaniu opłatkowym obecni byli członkowie AK z: Dychowa, Głogowa, Gorzowa Wlkp., Jasienia, Krosna Odrz., Łęknicy, Nowej Soli, Nowego Kramska, Sulechowa, Świebodzina, Witnicy, Wschowy, Zbąszynka, Zielonej Góry i Żagania. W sumie blisko 120 osób.

Prezes DIAK Urszula Furtak podziękowała członkom AK za wiele inicjatyw, które za ich przyczyną odbyły się w różnych miejscach diecezji w mijającym roku. Ksiądz Biskup na koniec pogratulował nam tak zorganizowanego spotkania i życzył jeszcze raz obfitych owoców naszej pracy w bieżącym roku. Prezes DIAK podziękowała wszystkim za przybycie i za radość wspólnie spędzonego czasu, zapraszając jednocześnie na wielkopostne rekolekcje do Głogowa.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama