Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dobre lubuskie szkoły

Po raz piętnasty internetowy portal pelspektywy.pl 10 stycznia opublikował ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Najwyżej z lubuskich szkół znalazły się placówki z Żar i Zielonej Góry

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2013 najwyżej znalazło się Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach, które zajęło 15 miejsce. Na 33 miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze, a Katolickie LO im. Jana Pawła II w Żarach jest na miejscu 43.

Wśród szkół technicznych w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2013, na 11 miejscu jest Technikum nr 1 w ZSB im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze, a na 31 pozycji Technikum nr 3 w ZS Ekonomicznych w Żarach.

Opracowując ranking brano pod uwagę przede wszystkim sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i osobno z przedmiotów dodatkowych. W tym roku po raz pierwszy jako kryterium wzięto również tzw. opinię akademicką, czyli atrakcyjność danej szkoły dla poszczególnych uczelni w pozyskiwaniu przyszłych studentów. W technikach dodatkowym kryterium były wyniki z egzaminów zawodowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma