Nowy numer 21/2018 Archiwum

Lubuskie gra w piłkę

"Lubuskie gra w piłkę" - to hasło programu pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej, który już niebawem ma wejść w życie. Urząd marszałkowski zdecydował się przeznaczyć środki finansowe na budowę kolejnych boisk piłkarskich.

W zeszłym roku zakończyła się realizacja programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Województwo Lubuskie w tym roku wprowadza do realizacji autorski Program Dofinansowania Budowy Pełnowymiarowych Boisk do Piłki Nożnej. – W tym roku przeznaczymy 1 mln zł na to, by Lubuskie grało w piłkę – powiedział wicemarszałek Maciej Szykuła podczas konferencji prasowej 16 stycznia 2013.

Mówiąc krótko: rozwój sportu w województwie to główny cel programu. Mają powstać nowe, ogólnodostępne, nieodpłatne i pełnowymiarowe trawiaste boiska do piłki nożnej. – Na ten cel przeznaczyliśmy 1 mln zł i chcielibyśmy, aby powstało 10 pełnowymiarowych boisk. Pomoc finansowa z budżetu Województwa Lubuskiego wyniesie do 50% kosztów kwalifikowanych zadania, jednak nie więcej niż 100.000 zł brutto – powiedział Mirosław Glaz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej.

Uczestnikami Programu „Lubuskie gra w piłkę” mogą być jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa lubuskiego (gminy i powiaty). Podstawowym warunkiem przystąpienia do Programu jest współfinansowanie realizacji boiska z budżetu jednostki samorządu terytorialnego ubiegającej się o uzyskanie wsparcia w formie pomocy finansowej. Szczegółowe informacje na stronie: www.lubuskie.pl

Z budżetu województwa na budowę 86 orlików przeznaczono kwotę 4,5 miliona złotych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma