GN 48/2020 Archiwum

Przez ferie do parafii

Zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, gry i zabawy, a do tego wiele zabawy na śniegu – tak w skrócie wyglądały półkolonie dla dzieci i młodzieży przy powstałej przed kilkoma miesiącami parafii p.w. Świętej Rodziny w Lubieszowie k. Nowej Soli.

Ferie dla dzieci i młodzieży zorganizowała parafia i miejscowy Caritas. – Ferie to pomysł naszego proboszcza, który nas cały czas motywuje do działania. Ferie na parafii z Panem Bogiem to świetny pomysł – uważa Maja Sosnowska, która w parafii prowadzi scholę i Oazę Dzieci Bożych. – Chcieliśmy po prostu zapewnić dzieciom możliwość ciekawego spędzenia czasu. Bardzo mało dzieci wyjeżdża gdzieś na ferie, a tu na miejscu we wsi nie ma żadnej propozycji dla dzieci. Chcielibyśmy takie półkolonie przy parafii robić co roku, zarówno zimą i latem – dodaje proboszcz ks. Sławomir Przychodny.

Wartością dodaną jest fakt, że ferie integrują dzieci i zbliżają do parafii. – Każdego dnia jest coraz więcej dzieci. To są dzieci, które znają się ze szkoły, ale wiadomo jak to w szkole, każdy gdzieś tam w swojej klasie. A tutaj są dzieci w różnym przedziale wiekowym. Starsi pomagają młodszym i bawią się oraz opiekują się nimi. Mam nadzieję, że jeszcze więcej z nich zaangażuje się w scholę i Oazę Dzieci Bożych – wyjaśnia Maja Sosnowska.

Zajęcia trwały od poniedziałku do piątku, ale to nie koniec atrakcji dla dzieci, bo w najbliższy czwartek odbędzie się bal przebierańców. Sami zainteresowani nie kryli zadowolenia z ferii przy parafii. – Dzisiaj bardzo podobało mi się robienie ozdób i kotylionów na bal karnawałowy – wyjaśnia dwunastoletnia Hania. – Zajęcia są super. Wczoraj były wyścigi na sankach i pieczenie kiełbasek na ognisku. Gdyby nie ferie, nudziłbym się w domu – dodaje dziewięcioletni Oskar.

Nowa parafia powstała 1 sierpnia 2012 roku i została wydzielona z czterech innych: parafii w Kożuchowie i Ługach, a także dwóch nowosolskich parafii: św. Józefa Rzemieślnika i św. Antoniego.

W granicach nowej parafii pw. Świętej Rodziny znaleźli się mieszkańcy: Lubieszowa, Rudna, Studzieńca, Starego Stawu, Lelechowa i Wrociszowa. Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie   Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie
Kotyliony na bal karnawałowy
Krzysztof Król / GN
Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie   Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie
W trakcie wykonywania ozdób
Krzysztof Król / GN
Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie   Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie
Pomysłowość dzieci nie zna granic
Krzysztof Król / GN
Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie   Parafia pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie
Podczas ferii było dużo śpiewu
Krzysztof Król / GN

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama