Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kolęda przy ognisku

Zazwyczaj festyny parafialne organizuje się wiosną albo latem. W parafii pw. św. Stanisława Kostki tradycją stał się zimowy piknik kolędowy na zakończenie wizyty duszpasterskiej.

Zupa grochowa, kawiarenka z ciastem, konkurs na szopkę z klocków Lego, loteria fantowa i – oczywiście – wspólne śpiewanie kolęd – to tylko kilka z wielu atrakcji styczniowego pikniku kolędowego, który odbył się 27 stycznia w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie. W tym roku zorganizowano go już po raz szósty. – Styczniowy piknik zrodził się ze spotkań grupy duszpasterskiej parafii. Na zakończenie kolędy chcemy zintegrować parafian – wyjaśnia proboszcz ks. Henryk Wojnar.

Plenerowa impreza skupia kilkaset osób. – Piknik to – po pierwsze – dobra okazja do międzypokoleniowej i sąsiedzkiej integracji. A po drugie – ma wymiar charytatywny, bo dochód przeznaczamy na działalność świetlicy dla dzieci „Staś” działającej przy parafii, a także na pieszą pielgrzymkę ziemi sulechowskiej na Jasną Górę – wyjaśnia jeden z organizatorów Henryk Brudło.

Kolęda przy ognisku   Styczniowy piknik kolędowy w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie Krzysztof Król/GN W czasie pikniku rozstrzygnięto konkursy na rysunek "babcia, dziadek i ja”, wiersz o tematyce ziemi sulechowskiej oraz szopkę z klocków Lego. Ten ostatni przypadł do gustu Anicie Malickiej. – To superpomysł. Lubię budować z klocków Lego i postanowiłam wziąć udział w konkursie. Oczywiście, w szopce są wszystkie postacie – zapewnia Anita, a jej tata Bogusław dodaje: – Takie spotkania jednoczą ludzi naszej parafii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Pomysł podoba się mieszkańcom. – To święto naszej parafii. Często widujemy się na Mszy św. i zaraz idziemy do domów, a tutaj mamy okazję wspólnie wypić kawę czy pośpiewać kolędy przy ognisku – zauważa Maria Brychcy.

Kolęda przy ognisku   Styczniowy piknik kolędowy w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie Krzysztof Król/GN Kolęda przy ognisku   Styczniowy piknik kolędowy w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie Krzysztof Król/GN Kolęda przy ognisku   Styczniowy piknik kolędowy w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie Krzysztof Król/GN Kolęda przy ognisku   Styczniowy piknik kolędowy w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie Krzysztof Król/GN Kolęda przy ognisku   Styczniowy piknik kolędowy w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie Krzysztof Król/GN Kolęda przy ognisku   Styczniowy piknik kolędowy w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie Krzysztof Król/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama