Nowy numer 48/2020 Archiwum

Świadectwo w codzienności

W domu rekolekcyjnym przy Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu od 24 do 29 stycznia trwają rekolekcje ewangelizacyjne Ruchu Światło–Życie.

W Paradyżu odbyły się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji, gdzie oazowicze przygotowują się do ewangelizacji bezpośredniej, Oaza Rekolekcyjna Diakonii Ewangelizacji dla animatorów już posługujących w diakonii, a także Oaza Ewangelizacji, czyli rekolekcje przeznaczone dla młodzieży chcącej pojechać na pierwszy stopień oazy wakacyjnej. – Rekolekcje są prowadzone metodą oazową, a to oznacza, że oprócz Mszy św. i wspólnych modlitw, są także katechezy, spotkania w grupach, pogodne wieczory i Szkoły Apostolskie – wyjaśnia moderator ks. Adrian Put.

Na Szkole Apostolskiej animatorzy poznawali nowe formy głoszenia Dobrej Nowiny. – Tutaj można nauczyć się kreatywności i wykorzystywania wszystkiego, co mamy pod ręką, aby mówić o Panu Bogu. Takim uwieńczeniem Szkoły Apostolskiej będzie ewangelizacja na ulicach Świebodzina – zauważa animator i teolog Mariusz Marcinkowski z Warszawy. – Tutaj także odkrywamy, co Pan Bóg zrobił w moim życiu i jak o tym świadczyć w naszej codzienności. Bo świadectwem na co dzień możemy najwięcej ludzi przyprowadzić do Pana Boga. Aby się tak działo, musimy dbać o własną relację z Panem Bogiem, bo nie możemy komuś dać Boga, jeśli nie ma Go we własnym życiu.
Świadectwo w codzienności   Oazowe rekolekcje ewangelizacyjne w Paradyżu Krzysztof Król/GN
Pierwszy raz w rekolekcjach specjalistycznych wzięła udział Dominika Chęcińska z Lubska. – Nauczyłam się dzisiaj, że powinniśmy dawać świadectwo swojego życia. Nie możemy jednak niczego udawać, ale musimy być prawdziwi w tym, co mówimy, czyli samemu to przeżyć – mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama