Nowy numer 48/2020 Archiwum

Codziennie odnawiam śluby

W naszej diecezji posługuje 188 sióstr zakonnych, 99 księży zakonników i 9 braci zakonnych. 2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego.

2 lutego w gorzowskiej katedrze o godz. 10.30 Mszę św. odprawi bp Paweł Socha, natomiast w zielonogórskiej konkatedrze o godz. 11 – bp Stefan Regmunt. – Ofiary na tacę zbierane w tym dniu we wszystkich kościołach będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych – wyjaśnia rzecznik prasowy kurii biskupiej ks. Andrzej Sapieha.

W diecezji posługują m.in. elżbietanki, urszulanki, benedyktynki, a także franciszkanie, redemptoryści i kanonicy regularni. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił w 1997 roku papież Jan Paweł II. – Jestem bardzo wdzięczna bł. Janowi Pawłowi II za ustanowienie tego dnia. To na pewno czas zatrzymania się przy Panu Bogu. To jest okazja do jeszcze głębszego spojrzenia na swoje powołanie i wdzięczności za nie. Osobiście staram się go przeżywać z takim zjednoczeniem z Panem Bogiem. Staram się przypatrzeć mojemu powołaniu – wyjaśnia elżbietanka s. Assumpta Capar z Nowej Soli.

Tego dnia osoby konsekrowane odnawiają swoje śluby zakonne. – Staram się codziennie odnawiać swoje śluby, aby żyć tym powołaniem w codzienności. Oczywiście, 2 lutego jest wyjątkowym dniem, bo odnawiamy je uroczyście we wspólnocie. Dzięki temu człowiek idzie z głębszym zapałem do swojej posługi – mówi elżbietanka.

Aktualnie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pracuje 188 sióstr z 21 zgromadzeń zakonnych oraz 99 księży zakonników i 9 braci zakonnych reprezentujących w sumie 10 zgromadzeń. 4 kobiety zostały włączone do stanu dziewic konsekrowanych.

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego okolicznościowy list, zatytułowany „Ku pełni życia w Chrystusie", skierowali do wiernych polscy biskupi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama