Nowy numer 47/2020 Archiwum

O ciało i ducha

Nabranie sił fizycznych, odzyskanie wiary w swoje możliwości, odnalezienie sensu życia – to różne cele turnusu rehabilitacyjno-rekolekcyjnego prowadzonego w Domu „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie. W styczniu w takim turnusie wzięło udział 60 seniorów z niewielkiej parafii w Jaczowie.

Laseroterapia, elektroterapia, magnetoterapia, aquawibron, krioterapia; zabawy integracyjne, wyjazdy krajoznawcze, nordic walking, zabawy taneczne, a także codzienna Msza św., wykłady o tematyce religijnej, adoracje Najświętszego Sakramentu – to w ogromnym skrócie program turnusów rehabilitacyjno-rekolekcyjnych.

Po pierwsze zajęcia rehabilitacyjne, po drugie rekreacyjne i po trzeci duchowe – na to mogą liczyć uczestnicy turnusów rehabilitacyjno-rekolekcyjnych w Domu „Uzdrowienie Chorych”. Z takiej propozycji w styczniu skorzystało 60 seniorów z parafii pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie. To już trzeci turnus jaki udało się dla nich zorganizować. - Chodziło o to, aby stworzyć osobom starszym cierpiącym na różne dolegliwości szansę na podreperowanie swojego zdrowia - wyjaśnia ks. Piotr Matus, proboszcz parafii w Jaczowie.

Dofinansowanie w połowie kosztów było możliwe dzięki środkom Parafialnego Zespołu Caritas, gminie Jerzmanowa, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jerzmanowej oraz Fundacji Polska Miedź. KGHM.

O ciało i ducha   Seniorzy nie kryli zadowolenia z uczestnictwa w trunusie Krzysztof Król / GN Zadowolenia z turnusu rehabilitacyjno-rekolekcyjnego nie kryją seniorzy z jaczowskiej parafii. – Tutaj dbają nie tylko o nasze ciało, ale też o ducha. Mamy zajęcia rehabilitacyjne, lecznicze i duchowe. Super sprawa – zapewnia uczestniczka Mirosława Rydczak z Jerzmanowej. – Nasz proboszcz ks. Piotr Matus ma świetne pomysły – dodaje.

Głogowski Domu „Uzdrowienie Chorych” im. bł. Jana Pawła II prowadzi wspólnota Cichych Pracowników Krzyża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama