Nowy numer 33/2018 Archiwum

Bohater z Gorzowa Wlkp.

Nikodem Jędryczko 20 stycznia uratował w Wawrowie dwóch chłopaków, pod którymi załamał się lód.

W Urzędzie Wojewódzkim 8 lutego spotkali się z bohaterskim ratownikiem wojewoda lubuski Marcin Jabłoński, mamy uratowanych chłopaków oraz jeden z nich – Adrian. – Dziękuję bardzo za uratowanie życia – tyle potrafił powiedzieć wdzięczny chłopak.

Przypomnijmy. 20 stycznia Adrian wraz z kolegą bawił się na zamarzniętym stawie w Wawrowie. Załamał się pod nimi lód. – Głośno krzyczeliśmy. A jeszcze inny kolega wyskoczył na ulicę i zatrzymał przejeżdżający samochód – wspomina tamto wydarzenie chłopak.

– Jechałem ze znajomymi samochodem. Nagle ktoś wybiegł na drogę i zaczął krzyczeć, że ktoś tonie – opowiada Nikodem Jędryczko. – Szybko wszedłem na lód, ale gdy zaczął trzeszczeć pod stopami, położyłem się i zacząłem się czołgać do chłopaków. Wyciągnąłem jednego, ale drugi nie miał sił już się trzymać. Nie moglem go złapać, bo sam coraz bardziej się zanurzałem. Wojewoda lubuski Marcin Jabłoński pogratulował Nikodemowi Jędryczce bezinteresownej odwagi   Bohater z Gorzowa Wlkp.
Wojewoda lubuski Marcin Jabłoński pogratulował Nikodemowi Jędryczce bezinteresownej odwagi
www.lubuskie.uw.gov.pl
Zawołałem, żeby z brzegu ktoś rzucił jakiś kij. Z jego pomocą udało się wyciągnąć drugiego chłopaka – wspomina bohaterski ratownik.

Chwilę po wydostaniu się na brzeg Nikodem Jędryczko wsiadł do samochodu i bez słowa odjechał. Kilka dni później odnaleźli go dopiero dziennikarze "Gazety Lubuskiej".

– Takie postawy chcemy pokazywać i promować, bo każdemu z nas może się zdarzyć, że będzie mógł uratować ludzkie życie. To także lekcja i przestroga dla tych, którzy wchodzą na lód – powiedział wojewoda Jabłoński, dziękując panu Nikodemowi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma