Nowy numer 3/2021 Archiwum

Piąty krok "Drogi życia"

Katechezy o Dekalogu, które w Roku Wiary w zielonogórskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, głoszone są w każdy drugi wtorek miesiąca, łączą się z nabożeństwem do św. Joanny Beretta Molla.

Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, zwłaszcza tych, które pragną mieć dzieci, 12 lutego rozpoczęła kolejny dzień cyklu "Droga Życia". Po niej była katecheza i nabożeństwo.

Katechezę na temat V przykazania Dekalogu wygłosił ks. Tomasz Gierasimczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. - Przykazanie „Nie zabijaj” stoi na straży świętości życia ludzkiego - mówił w konferencji. - To życie jest święte, bo od początku istnienia człowieka domaga się stwórczego działania Boga. Od poczęcia na zawsze już zostaje w szczególnej relacji do Stwórcy, który jest jedynym i ostatecznym celem naszego życia. Sam Pan Bóg jest panem życia, od początku do końca. Dlatego nikt, w żadnej sytuacji,  nie ma prawa do bezpośredniego niszczenia niewinnej istoty ludzkiej - wyjaśniał ks. T. Gierasimczyk, i dodał: - To w sercu rodzą się zabójstwa. Z pożądliwości i gniewu. Człowiek staje się nieprzyjacielem swego bliźniego, dlatego przez całe życie walczymy z tymi namiętnościami. Dlatego też miłości powinniśmy szukać u Boga-Miłości.

Droga Życia   Droga Życia
Ks. Tomasz Gierasimczyk wygłosił katechezę o V przykazaniu Dekalogu
ks. Witold Lesner/GN
Po nauczaniu wszyscy przeszli pod boczny ołtarz, gdzie przed Jezusem Eucharystycznym, modlono się za rodziny. Szczególną patronka tych próśb jest św. Joanna Beretta Molla. - Proszę Cię o dar jedności i miłości dla naszych małżeństw. Zwłaszcza dla tych, gdzie zapanował egoizm - odczytywał intencje Włodzimierz Sadecki z Ruchu Domowy Kościół. - Dziękuję za dar życia Marty, którą niszę pod sercem. Proszę o zdrowie dla męża, córeczki i dla mnie - płynęły kolejne prośby.

Modlitwa zakończyła się ucałowaniem relikwii św. Joanny.

Kolejne spotkanie z cyklu "Droga Życia" odbędzie się 12 marca o godz. 18.00. Katechezę na temat VI przykazania "Nie cudzołóż" wygłosi ks. Mariusz Dudka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama