Nowy numer 49/2020 Archiwum

W szkole Maryi

Podczas weekendu ponad sto osób pogłębiało swoją wiarę. To kolejna zimowa sesja sympatyków Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła.

Od 15 do 17 lutego w Gimnazjum nr 1 tuż przy kościele św. Antoniego w Nowej Soli rekolekcje przeżywały osoby z naszego rejonu.

Wspólne Eucharystie, medytacje, konferencje, modlitwy i zajęcia w małych grupach pozwalają poznać duchowość chrześcijańską, historię Kościoła oraz sposoby ewangelizacji. Przekazywane treści zróżnicowane są zależnie od stopnia formacyjnego zaawansowania. Nauczania w dużej mierze opierają się na tekstach biblijnych. – Jestem na tych rekolekcjach po raz drugi. Tym razem dużo czasu poświęcamy na poznawanie historii Abrahama. To ważna postać i wzór życia wiary – dzieliła się Anna Szagun z Zielonej Góry.

Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła jest formacyjną propozycją dla osób indywidualnych oraz wspólnot, prowadzącą przez 6-letni cykl. Metody czerpie z rożnych duchowych doświadczeń Kościoła (m.in.: Ruch Światło–Życie, Odnowa w Duchu Świętym, duchowość św. Franciszka, Dwanaście Kroków AA). Szkoła została założona przez kapucyna o. Piotra Kurkiewicza w 1998 roku na Ukrainie. Działanie oparte jest o cztery sesje w ciągu roku: trzy weekendowe (jesień, zima, wiosna) oraz jedną 10-dniową latem.

Filia Zielonogórsko-Nowosolska Szkoły istnieje od 2010 roku przy parafii kapucynów w Nowej Soli. Odpowiedzialnym za nią jest br. Przemysław Tomas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama