Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pielgrzymuj w Roku Wiary

Zbliża się Diecezjalna Pielgrzymce do Grobów Apostołów w Roku Wiary. Związana jest ona nie tylko z trwającym Rokiem Wiary, ale także beatyfikacją sługi Bożego ks. Luigiego Novarese. Wciąż można się zapisać!

Na trasie pielgrzymki, trwającej od 7 do 14 maja, jest nie tylko Rzym i Watykan, ale miejsca związane z wiarą. Szlak kilkudniowej pielgrzymki poprowadzi uczestników przez Loreto – Manoppello – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Pietrelcinę – Monte Cassino – Rzym i Watykan – Asyż oraz Padwę.

– Jak sama nazwa wskazuje, jest to pielgrzymka diecezjalna, więc zaproszony jest na nią każdy diecezjanin. Będzie odbywała się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Stefana Regmunta. Jej uczestnicy będą oficjalną delegacją naszej diecezji na beatyfikację sługi Bożego ks. prał. Luigiego Novarese, która nastąpi 11 maja, w rzymskiej Bazylice św. Pawła za Murami – wyjaśnia ks. Wojciech Jurek, dyrektor wydziału ekonomicznego kurii biskupiej. – Ucieszylibyśmy się, gdyby uczestniczyli w niej przedstawiciele służby zdrowia i organizacji posługujących ludziom chorym i niepełnosprawnym. Jednak do udziału w uroczystościach i wyjeździe zaproszony jest każdy, niezależnie od tego, w której części diecezji mieszka i czym się zajmuje na co dzień – dodaje.

Sługa Boży ks. prałat Luigi Novarese jest założycielem Zgromadzenia Cichych Pracowników Krzyża, które od dziesięciu lat prowadzi Dom „Uzdrowienie Chorych” im. bł. Jana Pawła II w Głogowie w którym odbywają się m.in. rekolekcje i turnusy rehabilitacyjne dla chorych, niepełnosprawnych i cierpiących. – Ks. prałat Luigi Novarese zauważył osobę niepełnosprawną nie jako przedmiot troski, ale jako aktywny podmiot zarówno w Kościele, jak i społeczeństwie – przypomina s. Małgorzata Malska SOdC.

Szczegółowych informacji udziela ks. Wojciech Jurek, tel. 602 614 400. Zapisy przyjmują Magdalena Graczyk, tel. (68) 451-23-42, oraz koordynatorzy: na terenie regionu gorzowskiego ks. Stanisław Podfigórny, tel. 697 692 185, regionu zielonogórskiego ks. Krzysztof Burzyński, tel. 605 233 289.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama