Nowy numer 49/2020 Archiwum

Światowy tenis

Wkrótce miłośników tenisa czeka miła niespodzianka. Od 5 do 7 kwietnia w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego zostanie rozegrane tenisowe spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski, a Republiką Południowej Afryki. Stawką pojedynku jest awans do światowej elity w rozgrywkach Davis Cup.

Stawką pojedynku będzie awans do światowej elity w rozgrywkach Davis Cup. W pierwszej rundzie nasza reprezentacja pokonała we Wrocławiu Słowenię 3:2. Stawką zielonogórskiego meczu będzie awans do tenisowej „elity”. W pojedynku ze Słowenią Polska wystąpiła w składzie: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg. Wszystko wskazuje na to, że ci sami zawodnicy przyjadą do Zielonej Góry.

- Przed nami impreza dużej rangi. Po sukcesach zeszłorocznych postanowiliśmy powalczyć o grupę światową. Pierwszy zwycięski mecz odbył się we Wrocławiu, kolejny w kwietniu rozegrany zostanie w Zielonej Górze. Liczymy na zwycięstwo. Myślę, że występujemy w roli faworytów nie tylko z tego powodu, że gramy u siebie, ale również dlatego, że mamy teraz świetną drużynę – powiedział Piotr Szkiełkowski, wiceprezes ds. organizacyjnych Polskiego Związku Tenisowego i dodał: – Duże wrażenie zrobiła na mnie hala Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Gorąco liczę na wielki doping, na to, że będziemy mieli pełną halę ludzi, którzy będą chcieli zobaczyć naprawdę wspaniały tenis. Zapraszam na ten mecz.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama