Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zgłoś swojego kandydata

Wręczenie statuetek Człowiek Człowiekowi odbędzie się tym roku 14 kwietnia w parafii pw. Pięciu Braci Męczenników w Gorzowie Wlkp.

Głównym przesłaniem nagrody jest szerzenie miłości bliźniego poprzez nagradzanie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji. – Już dziś zapraszamy do składania wniosków o przyznanie nagród za szczególne osiągnięcia na polu działalności charytatywnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas i dodaje: – Zachęcamy do zgłaszania rzetelnych i godnych kandydatów do odebrania tak zacnego wyróżnienia.

Nagroda „Człowiek Człowiekowi” w formie statuetki jest wręczana przez biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ks. bp Stefana Regmunta. Została ustanowiona w 1999 roku dla osób o szczególnych osiągnięciach związanych z działalnością charytatywną prowadzoną na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wnioskodawcami mogą być organizacje lub instytucje działające na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.

Wnioski można pobrać ze strony diecezjalnej Caritas: www.caritas.zgora.pl oraz www.bratkrystyn.pl. Wnioski należy przesłać na jeden z poniższych adresów w terminie do 10.03.2013:

 

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, ul. Bema 32-34, 65-170 Zielona Góra

lub

Gorzowskie Centrum Charytatywne, ul. Słoneczna 63, 66-400 Gorzów Wlkp.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama