Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pytaj o wolę Bożą

Punktualnie o godz. 20.00 zakończył się pontyfikat Benedykta XVI. Wcześniej wierni na całym świecie modlili się za abdykującego papieża. Tak było też w naszej diecezji.

Za pontyfikat Benedykta XVI dziękowali m.in. wierni parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli. – Papież Benedykt XVI jest dziś dla nas znakiem pokory. On uczy nas tego, że nikt nie jest niezastąpiony. Czasem w swojej pysze myślimy, że jesteśmy niezastąpieni. Ja też czasem myślę, że beze mnie parafia zginie. Ale prawda jest taka, że przede mną i po mnie parafia będzie się rozwijała – mówił w kazaniu proboszcz i gwardianin o. Grzegorz Marszałkowski. – On jest znakiem dla nas wszystkich, że Pan Bóg działa wielkie rzeczy przez nas, jeśli jesteśmy pokorni i pozwalamy Mu przez nas działać – kontynuował.

Benedykt XVI jest dziś dla nas świadkiem wiary. – Papież dał nam dzisiaj przykład, abyśmy nie opierali swojego życia tylko na zdolnościach i talentach, ale abyśmy powierzyli swoje życie i swoją przyszłość Chrystusowi – mówił proboszcz i dodał: – Jego decyzja o abdykacji to dla nas znak, abyśmy rozeznawali w swoim życiu wolę Boża i pytali: „Co chcesz Panie, abym czynił?” w każdej godzinie mojego życia. Papież dziś nam przypomina, że jesteśmy pielgrzymami w drodze do niebieskiej Ojczyzny.

– Nie ma lepszej lektury w Wielkim Poście niż druga część książki Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu”. „Od wjazdu do Jerozolimy aż do zmartwychwstania” to przepiękne rozważania męki Jezusa Chrystusa i tego czego dokonał dla nas na krzyżu. To zadanie domowe dla każdego z nas, aby skorzystać z tej mądrości, którą daje nam Pan Bóg w osobie Benedykta XVI – mówił na zakończenie o. Grzegorz Marszałkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama