Nowy numer 42/2020 Archiwum

Dziękujmy Bogu za papieża Franciszka

Ojciec św. prosi nas o modlitwę w intencji swojego poprzednika, za siebie samego i za Kościół. Katolicy z całego kraju już spełniają tę prośbę

Drodzy Diecezjanie!

Dzielę z Wami ogromną radość z tego, iż 13 marca br. kardynałowie zgromadzeni na konklawe w Rzymie wybrali nowego następcę św. Piotra.

Jest nim Argentyńczyk, kard. Jorge Mario Bergoglio, który przybrał imię Franciszek. Po raz pierwszy Ameryka Południowa przekazuje Kościołowi swojego Syna, któremu Duch Święty zleca misję przewodnika Kościoła powszechnego.

Ameryka Południowa, Afryka, Azja to miejsca, gdzie dziś szczególnie dostrzega się dynamizm wiary i gdzie prowadzona jest ewangelizacja zmierzająca do budowania Bożego Królestwa. Nowy Ojciec Święty dla wielu z nas jest jeszcze mało znany. Jednak w krótkim wystąpieniu, które miał podczas ogłoszenia jego wyboru, dostrzegliśmy w nim męża modlitwy, człowieka skromnego i otwartego na witających go pielgrzymów. Nowy papież pamiętał także o swoim poprzedniku papieżu Benedykcie XVI. Prośba, którą skierował w swoim pierwszym przemówieniu, była wołaniem o modlitwę w jego intencji i zachętą, aby na drodze ku pełni życia towarzyszyć sobie wzajemnie modlitwą.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska przez wszystkie dni konklawe trwała na różny sposób przed Bogiem, wypraszając światło i mądrość Ducha Świętego dla księży kardynałów odpowiedzialnych za ten niezwykły wybór. Radując się nowym papieżem Franciszkiem wyrażamy swój szacunek i miłość do tego, który ma umacniać naszą wiarę i wspierać nasze działania Boża nauką i modlitwą.

Proszę, aby we wszystkich kościołach naszej diecezji zanoszone było dziękczynienie i prośby w intencji nowego następcy św. Piotra.

Maryi, Matce Kościoła zawierzam rozpoczynający się pontyfikat nowego Biskupa Rzymu i Najwyższego Pasterza Kościoła powszechnego, papieża Franciszka.

 

Wasz Biskup

+ Stefan Regmunt

Biskup zielonogórsko-gorzowski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama