Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nauki dla każdego

Wielkopostne katechezy neokatechumenalne głoszone są w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze.

Spotkanie 14 marca to już piąta taka katecheza. Nauki prowadzą członkowie parafialnej wspólnoty neokatechumenalnej. – Głosimy katechezy dla wszystkich, którzy nas potrzebują, dorosłych i młodzieży. Dla tych, którzy cierpią, nie widzą sensu swojego życia i mają rozmaite pytania dotyczące Boga i życia – wyjaśnia Wojciech Szołtek.

Tematem spotkania były zagadnienia wiary, Bożej miłości, cierpienia i sensu ludzkiego życia. – Jezus przychodzi, by nas przekonać, że życie, które mamy jest błogosławieństwem. Bóg kocha każdego człowieka i to jest najważniejsza prawda na świecie. On nie pozwala żyć w przeświadczeniu, że życie nie ma sensu, ale daje obietnicę, którą wypełnia – mówi Joanna Kwiatkowska.

Następna katecheza, we wtorek 19 marca, odbędzie się w salce parafialnej na plebanii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma