Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nadprzyrodzony smak życia

Od 18 do 24 marca w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze potrwa Festiwal Życia. W związku z tym bp Stefan Regmunt skierował do diecezjan specjalną odezwę w której podkreśla, że pogłębianie relacji z Chrystusem nadaje naszemu życiu nadprzyrodzony smak.

– Wielki Post i trwający Rok Wiary jest dla nas wszystkich szansą na pogłębienie relacji z Chrystusem, który nadaje naszemu życiu nadprzyrodzony smak i uzdalnia nas, abyśmy jako chrześcijanie mogli „być solą ziemi” (por. Mt 5,13) – przypomina w odezwie bp Stefan Regmunt. – Ten ewangeliczny obraz, a zarazem myśl przewodnia obecnego roku duszpasterskiego, stał się inspiracją dla tegorocznego Festiwalu Życia w naszej diecezji, który odbędzie się pod hasłem „Nadaj życiu smak”. Festiwal zwróci naszą uwagę na rozmaite przestrzenie ludzkiego życia, w które chcemy wnieść radosną moc Ewangelii. Szczególny zaś akcent będzie położony na życie małżeńskie i rodzinne. Ze względu na jego współczesny kryzys wymaga ono bowiem tym większego wsparcia całego Kościoła, który nie chce być i nie jest „wielkim milczącym” wobec tego problemu – kontynuuje.

Festiwal Życia potrwa od 18 do 24 marca i odbędzie się w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze. – Cieszy nas fakt, że organizację festiwalu wspierają prezydenci tych miast, a także przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz ruchy i stowarzyszenia, które promocją rodziny i świętości życia zajmują się na co dzień – zauważa biskup.

W programie festiwalu są m. in. wydarzenia kulturalne, warsztaty pomocne w pogłębieniu więzi małżeńskiej i rodzinnej, a także spotkania dla małżeństw zainteresowanych leczeniem niepłodności. – Wszystkie te doświadczenia ogarnie oczywiście chrześcijańska liturgia i modlitwa o to, by Chrystus nadał naszemu życiu smak i napełnił radością płynąca z wiary – pisze bp Regmunt.

Festiwal organizowany jest z okazji przypadających w marcu Narodowego Dnia Życia ustanowione przez parlament RP oraz Dnia Świętości Życia ustanowionego przez Kościół katolicki. Tygodniowa inicjatywa zakończy się w Niedzielę Palmową, która w Kościele łączy się ze Światowym Dniem Młodzieży. – W tę szczególną niedzielę zapraszam zatem Was, drodzy diecezjanie, a zwłaszcza Was, droga młodzieży, do festiwalowych miast, gdzie uroczystym Eucharystiom przewodniczyć będą księża biskupi. Podczas tych Mszy św. wszyscy chętni będą mogli złożyć swe deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ponadto w Głogowie i w Zielonej Górze odbędą się w ten dzień Marsze dla Życia. Zachęcam serdecznie do czynnego w nich uczestnictwa. To szansa, aby ukazać entuzjazm wiary, tak dziś potrzebny w dziele nowej ewangelizacji – zauważa bp Regmunt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama