Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bóg ma dla ciebie wspaniały plan

Rekolekcje niepełnosprawnych uczniów z głogowskiego ZSPW pokazują, że każdy potrzebuje duchowego zaangażowania. W Głogowie to udowodnili.

Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie w dniach od 6 do 8 marca przeżywali szkolne rekolekcje wielkopostne, których przewodnią myślą było zdanie "Bóg ciebie kocha i ka wobec ciebie wspaniały plan – budujemy nasze życie na trwałym fundamencie". Nauki oprowadzili ks. Krzysztof Hojzer z Gorzowa Wlkp. oraz ks. Marcin Marciniak, wikariusz z parafii św. Mikołaja w Głogowie.

- Dzieci z klas młodszych oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna uczestniczyła w spotkaniach rekolekcyjnych na terenie szkoły, gdzie miała możliwość posłuchać rekolekcyjnych katechez, a także poprzez śpiew i działania aktywizujące, Rekolekcje w ZPSW   Rekolekcje w ZPSW
Ks. Marcin Marciniak, wikariusz parafii św. Mikołaja w Głogowie potrfił zaktywizować młodzież
Mariusz Narewicz
włączyć się w rekolekcje – wyjaśnia nauczyciel Mariusz Narewicz. - Dzięki zaangażowaniu w nasze rekolekcje zaprzyjaźnionych katechetów z innych głogowskich szkół: Marzeny i Krzysztofa Kwiecińskich, Pauliny Skibiszewskiej oraz młodzieży z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, mogliśmy wspólnie i radośnie przeżywać ten czas - dodaje pedagog.

Podsumowaniem spotkań była Msza Św. odprawiona w kościele rektoralnym św. Brata Alberta przy ul. Staromiejskiej. Wcześniej była również okazja do spowiedzi oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W liturgii licznie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. - Na zakończenie rekolekcji wręczone zostały nagrody za udział w konkursie plastycznym, Rekolekcje w ZPSW   Rekolekcje w ZPSW
Część spotkań i modlitw odbywało się w kościele św. Brata Alberta
Mariusz Narewicz
którego tematyka dotyczyła przypowieści biblijnych i stacji Drogi Krzyżowej widzianej oczyma dzieci - mówi Mariusz Narewicz.

Dodatkowo 8 marca uczniowie i nauczyciele filii ZPSW przy ul. Perseusza uczestniczyli w spotkaniu rekolekcyjnym. Odbyło się ono w kościele parafialnym p.w. św. Wawrzyńca, w którym modlitwie przewodniczył proboszcz ks. Paweł Tokarczyk. Tu również była okazja do spowiedzi.  Na koniec wszyscy spotkali się w głównej siedziby szkoły z prowadzącymi rekolekcje księżmi oraz grupą katechetyczno – muzyczno – młodzieżową.

 

 

Rekolekcje w ZPSW   Rekolekcje w ZPSW
Było dużo radości, śpiewów i ruchu...
Mariusz Narewicz
Rekolekcje w ZPSW   Rekolekcje w ZPSW
Modlić można się w wielu miejscach, również w kościele św. Wawrzyńca
Mariusz Narewicz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama