Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nuty dla Matki Bożej

W środę 20 marca o 19.30, w ramach zielonogórskiego Festiwalu Życia, odbędzie się koncert „Ale Maria”. Na wieczór literacko-muzyczny zaprasza Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

– Będzie to koncert nawiązujący do zbliżającej się uroczystości Zwiastowania Pańskiego i przeznaczony jest dla wszystkich, którzy lubią dobrą poezję i muzykę – wyjaśnia Łukasz Brodzik, prezes KSM.

W ponadgodzinnym programie znajdą się trzy przepiękne wykonania „Ale Maria” znanych kompozytorów: Schuberta, Bacha i Cacciniego, oraz wiele innych utworów na flet, trąbkę, skrzypce, saksofon i organy. – Całość zostanie okraszona poezją o. Jacka Tonkowicza OFM, przepięknie opisującą Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie oraz tematy związane z afirmacją życia – tłumaczy Łukasz Brodzik.

KSM co roku włącza się w obchody Dnia Świętości Życia i Narodowego Dnia Życia oraz w organizację Festiwalu Życia. – Ochrona i afirmacja życia jest jednym z zadań, jakie stawia sobie nasze Stowarzyszenie w codziennej działalności. Organizujemy również inicjatywy związane z ochroną życia w całej Polsce, m. in. coroczny
Ogólnopolski Rowerowy Rajd dla Życia, czy np. w tym roku akcję internetową 40 faktów za życiem – tłumaczy prezes.

Wstęp na koncert jest wolny jest wolny, a kościół pw. Najświętszego Zbawiciela jest ogrzewany.

Organizatorami koncertu są: Zakład Dydaktyki Instrumentalnej, Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym UZ, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Diecezjalne Studium Organistowskie Zielona Góra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama