Nowy numer 42/2020 Archiwum

W życiu ważna każda chwila przejdź do galerii

Spektakl kleryckiego teatru „Zdumienie” odbył się 19 marca w kościele pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.

Podczas spotkania zorganizowanego w ramach Festiwalu Życia głogowianie obejrzeli trzy przedstawienia „Cud”, „Anioł” i „Ostatni rozdział”. Wszystkie trzy napisał Wojciech Brawer. Sztuki podejmowały m.in. tematy: życia i śmierci, wiary, codziennych zmagań z trudnościami i obecności aniołów w życiu ludzi. - Sztuki opowiadają o każdym z nas i wyborach jakie podejmujemy oraz sytuacjach w jakich się znajdujemy. W życiu ważna jest każda chwila - mówi ks. Marek Ogrodowiak. - Nieść Chrystusa światu w prosty, dostępny dla ludzi sposób, to nasz cel. Etiudy pokazują, że każdy dzień po naszych narodzinach zbliża nas z jednej strony do śmierci, ale też do powtórnych narodzin w Chrystusie - dodaje kl. Dawid Siwak.

Występ w kościele pw. NMP Królowej Polski był premierą spektaklu, specjalnie przygotowanego na Festiwal Życia. - Mieliśmy bardzo mało czasu. Tekst dostaliśmy miesiąc temu, a w międzyczasie było dużo uroczystości, m.in. obchody dziesięciolecia naszego teatru. Było to duże wyzwanie, ale się udało - mówi z radością kl. Dawid Siwak.

Z przedstawienia byli zadowoleni nie tylko aktorzy, ale i widzowie. - Pierwszy raz byłam na takiej sztuce i zrobiła na mnie duże wrażenie. Po jej obejrzeniu pojawiło się u mnie też sporo refleksji nt. życia. Myślę, że to ważne, by różne tematy poruszać właśnie poprzez teatr - twierdzi Krystyna Błażejewska.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama