Nowy numer 33/2018 Archiwum

Choroba i cierpienie to też życie

Wieczór ze Sługą Bożym ks. prałatem Luigim Novaresem odbył się 21 marca w głogowskim Domu Uzdrowienia Chorych im. Jana Pawła II.

Montaż słowno - muzyczny, prezentację multimedialną i film o życiu ks. prałata Luigiego Novarese przygotowano dla głogowian w ramach Festiwalu Życia. Spotkanie miało nie tylko przybliżyć życie i dzieła ks. prałata Novarese, ale również przypomnieć o chorych i cierpiących. Cierpienie to aspekt życia, o którym często się zapomina. Ono jest darem, którego sens można odkryć tylko stojąc przy Krzyżu Chrystusa – mówi ks. Robert Horbatowski

Wieczór poświęcony został prałatowi Novarese, założycielowi m.in. Centrum Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża. Film i prezentacja ukazały dzieła jego życia i pokazały posługę wobec chorych i cierpiących. – Ks. Novarease bazował na objawieniach z Lourdes i Fatimy, gdzie Maryja zaprasza i wzywa ludzi do tego, by ofiarowali swoje cierpienia i umartwienia za nawrócenie grzeszników – wyjaśnia ks. Horbatowski.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma