Nowy numer 42/2020 Archiwum

Przed nami finał Festiwalu Życia

W niedzielę w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze odbędą Msze św. z duchową adopcją, Marsze dla Życia i koncerty.

Projekcja filmu „October Baby”, spektakl teatralny kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, warsztaty taneczne dla małżonków, koncert gospel, spotkanie dla par mających trudności z poczęciem dziecka czy warsztaty multimedialne „Nawigacja w rodzinie” – to tylko niektóre punkty programu Festiwalu Życia, który trwa od 18 marca w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze. Kulminacją (24 marca) będą Msze św., duchowe adopcje, Marsze dla Życia i koncerty. W tym roku obchody Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia odbywają się po raz ósmy w Zielonej Górze, po raz drugi w Gorzowie Wlkp. i po raz pierwszy w Głogowie. Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa wielu środowisk, koordynuje je Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin.

Temat przewodni Festiwalu Życia, czyli „Nadaj życiu smak”, nawiązuje – jak co roku – do hasła roku duszpasterskiego, które brzmi: „Być solą ziemi”. – Dzisiaj wiele osób odczuwa, że ich życie straciło smak. Gonimy za bieżącymi sprawami, takimi, jak chociażby utrzymanie. To, oczywiście, bardzo ważna sprawa, ale w tym zabieganiu zapominamy o tym, co najważniejsze i przestajemy np. zapraszać żonę na randkę, nie bawimy się z dziećmi, nie jemy wspólnie obiadów i nie chodzimy całą rodziną do kościoła. Festiwal Życia to dobra okazja do wyrwania się z codziennego marazmu i dostrzeżenia cudów, które Bóg codziennie nam daje – zauważa ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Momentem kulminacyjnym Festiwalu Życia jest niedziela. W Gorzowie Wlkp. na godz. 14.30 zaplanowano koncert zespołu Space of Grace, a godzinę później – Mszę św. w kościele pw. NMP Królowej Polski z możliwością złożenia deklaracji duchowej adopcji. Natomiast w Głogowie o godz. 13.30 odbędzie się koncert zespołu Full of Grace w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a po nim o godz. 14.30 – Marsz dla Życia do par. pw. NMP Królowej Polski, gdzie o godz. 16 będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa (deklaracje duchowej adopcji). W Zielonej Górze także odbędzie się Marsz dla Życia, który wyruszy po Mszy św. o godz. 12 (deklaracje duchowej adopcji). Uczestnicy marszu przejdą z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela do kościoła pw. Ducha Świętego.

– W różnych miastach Polski, od czasu do czasu, odbywają się demonstracje i protesty. Zazwyczaj są przeciw czemuś. Nasz marsz nie jest „przeciw”, ale jest „za”. Konkretnie za życiem tego najmłodszego i tego najstarszego człowieka. Stąd pomysł marszu pogodnego i radosnego. Cieszmy się i dziękujmy za życie! – wyjaśnia Małgorzata Witkowska z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze.

Festiwal Życia odbywa się pod honorowym patronatem biskupa zielonogórsko-gorzowskiego i marszałka województwa lubuskiego oraz prezydentów Gorzowa Wlkp., Głogowa i Zielonej Góry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama