Nowy numer 44/2020 Archiwum

Radosne "Hosanna!" przejdź do galerii

Niedziela Palmowa w Sulęcinie rozpoczęła się radosnym orszakiem z palmami. Później były Eucharystia i V Sulęciński Polsko-Niemiecki Jarmark Koguci.

Inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy podczas orszaku z palmami z kościoła pw. św. Henryka do kościoła św. Mikołaja rozpoczęła świętowanie Niedzieli Palmowej w Sulęcinie. Później poświęcone zostały palmy i odprawiona została Eucharystia. – Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i jest ważnym wydarzeniem, kiedy cieszymy się z Jezusem, ogłaszając Go Mesjaszem, Królem i ten entuzjazm próbujemy w siebie wziąć, świadomi tego, że On jest naszym Zbawicielem – mówił proboszcz ks. Piotr Mazurek. – Chcemy zobrazować to wydarzenie, idąc w procesji, która w tym roku jest trochę skrócona ze względu na pogodę. Ma ona przybliżyć to wydarzenie. Współcześni Jezusowi zachwycali się Nim i jest pytanie, czy my się potrafimy Nim zachwycać? Czy idąc przez życie, krzyczymy, że jest On dla nas ważny? – zastanawiał się kapłan.

Świętowanie Niedzieli Palmowej ubarwił V Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci. Podczas kiermaszu można było nie tylko kupić świąteczne ozdoby, ale również m.in. uczestniczyć w konkursie na najdłuższą palmę wielkanocną, obejrzeć występy przedszkolaków i zespołów folklorystycznych, wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych i wspólnym malowaniu styropianowego „jaja dinozaura”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama