Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zabawa w teatr przejdź do galerii

Warsztaty teatralne dla uczniów kl. IV – VI, spektakle zagrane przez dzieci, scenka o Tolerancji odegrana przez członków zarządu województwa i spotkanie z maskotką województwa oraz clownami – to atrakcje, które przygotowano w Urzędzie Marszałkowskim z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Warsztaty dla uczniów prowadzili aktorzy lubuskich teatrów z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. Zajęcia miały być przyjemną zabawą w teatr i przygotowaniem przez uczniów krótkich spektakli na podstawie bajek: „Na straganie” Jana Brzechwy, „Rzepki” Juliana Tuwima i „Stefka Burczymuchy” Marii Konopnickiej. – Ważne żeby w teatr się bawić, a nie żeby teatr to był cel nadrzędny. Przywieźliśmy z teatru rekwizyty i  profesjonalne przybory do makijażu. Dzieci same wybierają jak uzupełnić swoje stroje i wykonanie wiersza – mówi Edyta Milczarek z gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. – W naszej szkole chodzimy na kółko teatralne. Być aktorem to fajna zabawa. Dziś przedstawiamy baję „Rzepka” i uczymy się jak pracować w grupie - mówią Paulina Głatka i Julia Dobrowolska ze Szkoły Podstawowej w Drzonkowie. – Jest bardzo ciekawie. Uczyłyśmy się dziś jak być odważnym i jak wydawać z siebie różne odgłosy – dodają Zuzanna Wójtowicz i Aleksandra Klimkowska.

O potrzebie warsztatów  teatralnych przekonana jest również marszałek Elżbieta Polak. – Obcując ze sztuką rozwijamy swoją wyobraźnię, dlatego zaprosiliśmy dzieci i młodzież, bo to są niezwykle kreatywne ćwiczenia. Też kiedyś prowadziłam takie warsztaty teatralne, ukończyłam studium teatru i wiem jak to pozytywnie wpływa na rozwój osobowości, na tolerancję i zabawę w grupie, ale również kształci – zauważa marszałek Elżbieta Polak.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama