Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wieczernik modlitwy w Zawadzie

W każdy 25 dzień miesiąca w parafii Narodzenia NMP przez kilka godzin trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlą się nie tylko parafianie, ale i osoby z całej okolicy.

Modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Kocz. - Dzisiejszą naszą modlitwę podczas Wieczernika ofiarowujemy szczególnie za nowego papieża Franciszka. Prosimy Cię Panie dla niego o potrzebne łaski, by kierował Kościołem Chrystusa ku Twojej większej, Boże chwale. Dobry Boże, udziel papieżowi długiego życia, dobrego zdrowia i spraw, aby apostolska jego praca przyniosła jak największy pożytek całemu chrześcijaństwu - mówił ks. Kocz.

Podczas adoracji modlono się m.in. Koronką do Miłosierdzia Bożego i Różańcem. - "Prosimy Cię, Jezu Miłosierny za rodziny, aby nigdy nie zatraciły skarbu wiary świętej. Niech Twoje nieskończone miłosierdzie rozszerza się na wieki" - to tylko jedna z wielu podjętych tego wieczoru intencji. Inne, oprócz Ojca św., dotyczyły również przebywającego w szpitalu proboszcza, ks. Michała Zielonki, osób niewierzących o ich nawrócenie, katechumenów, którzy w Wielką Sobotę otrzymają chrzest... i wielu jeszcze innych, codziennych spraw.

Przyjdź Duchu Święty,

napełnij me serce miłością,

Ulecz mnie skruchą, obdarz nadzieją,

swoją napełnij mądrością.

- Przeżywamy Wielki Tydzień, podczas którego szczególnie przeżywamy tragedię męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Ta tragedia została wpisana w tragedię ludzką, każdego z nas. Bo czy nie ma w nas zapierającego się Piotra, uciekających od krzyża apostołów czy drwiących faryzeuszów? Po części każdy z nas ma w sobie słabość, grzech i upadek. Ale również, dzięki łasce Bożej, może w nas być i wiele dobra: postawy Marii Magdaleny czy Cyrenejczyka, którzy spieszą pomocą, czy Maryi niosącej pociechę. Pracujmy duchowo nad tym, aby tego dobra było w nas coraz więcej - zachęcał ks. Krzysztof Kocz.

Na całość składa się modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym, podczas której jest również okazja do spowiedzi, Msza św., nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Wieczernik kończy się zwykle Apelem Jasnogórskim. Tą formę modlitwy kilka lat temu zapoczątkował proboszcz, ks. kan Michał Zielonka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama