Nowy numer 43/2020 Archiwum

Sukces Uniwersytetu Zielonogórskiego

UZ otrzymał status uniwersytetu tzw. bezprzymiotnikowego. Uczelnia uzyskała przez to większą autonomię i dodatkowe szanse rozwoju.

Podczas konferencji prasowej 27 marca rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego ogłosił, że Wydział Nauk Biologicznych uzyskał prawo do doktoryzowania w dyscyplinie ochrona środowiska, uzyskując tym samym ostatnie brakujące uprawnienie do tego, aby UZ otrzymał status uniwersytetu tzw. bezprzymiotnikowego.

– To od powołania Uniwersytetu Zielonogórskiego w 2001 r. najważniejszy dzień w historii naszej uczelni. Teraz zaliczamy się do najlepszych uniwersytetów w Polsce. Możemy tworzyć kolejne kierunki bez pytania się o zgodę ministerstwa. To ogromny przywilej – mówił rektor UZ prof. Tadeusz Kuczyński.

Ponadto na tym samym posiedzeniu Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Wydziałowi Inżynierii Lądowej i Środowiska UZ przyznano prawo do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego z budownictwa. – Na ten sukces pracowało bardzo wiele osób. Teraz, kiedy posiadamy prawo habilitowania, mamy i możliwość przechodzenia wszystkich procedur naukowych. To dla nas kolejna szansa na dalszy rozwój naszego wydziału – cieszył się prof. Jakub Marcinowski, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska UZ.

To piąte, obok elektrotechniki, historii, matematyki i astronomii, uprawnienie UZ do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego. Natomiast ochrona środowiska jest już 15. uprawnieniem do doktoryzowania na zielonogórskiej uczelni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama