Nowy numer 44/2020 Archiwum

Świąteczne życzenia mundurowych

Żołnierze i pracownicy wojska dowództwa oraz jednostek wojskowych wchodzących w skład 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) spotkali się w Klubie Wojskowym w Żaganiu z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Życzenia w imieniu dowódcy dywizji złożył wszystkim przybyłym jego zastępca generał brygady Zbigniew Smok. „Wielkanoc to czas spotkań w rodzinnej atmosferze,  z przyjaciółmi, wspólne rozważania i przemyślenia oraz składanie życzeń. To w końcu czas nadziei na lepsze jutro”- podkreślił generał. „Życzę każdemu, aby ten czas odpoczynku obdarzył nas siłą i determinacją w dążeniu do postawionych sobie celów”- dodał zastępca dowódcy dywizji.
Świąteczne życzenia mundurowych   Wielkanocne spotkanie w Czarnej Dywizji w Żaganiu mjr Szczepan Głuszczak
Zgodnie z chrześcijańską tradycją kapelan parafii wojskowej w Żaganiu ksiądz maj Grzegorz Krupski poświęcił pokarmy przygotowane na wielkanocne śniadanie. O wyjątkowej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy oraz wojskowych okolicznościach jej przeżywania mówił ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Stefan Regmunt. „Przed nami Święta Wielkanocne. Kojarzą się nam z dobrymi wspomnieniami z dzieciństwa. Przeżywamy je jednak w różny sposób. Myślę o żołnierzach na misjach, między innymi w Afganistanie. Dla nich święta mają nieco inny wymiar, z dala od najbliższych. Uświadamiany sobie przy tym, że jest to czas łaskawy dla nas, gdyż możemy przeżywać atmosferę świąteczną tutaj w Polsce, wśród rodziny i przyjaciół”- opowiadał biskup. Świąteczne życzenia mundurowych   Wielkanocne spotkanie w Czarnej Dywizji w Żaganiu mjr Szczepan Głuszczak

W spotkaniu wzięli udział min.: były dowódca 11DKPanc i prezesa Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków gen. bryg. rez. Zbigniew Szura, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, dowódcy jednostek wojskowych wchodzących w skład 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, dowódcy i szefowie pozostałych jednostek wojskowych oraz instytucji współpracujących na co dzień z dywizją,  stowarzyszenia kombatanckie, reprezentanci służb cywilnych oraz przyjaciele dywizji.
Świąteczne życzenia mundurowych   Wielkanocne spotkanie w Czarnej Dywizji w Żaganiu mjr Szczepan Głuszczak

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama