Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wcale nie totolotek

Małżeństwo to jest bieg długodystansowy. Żeby móc czerpać radość i satysfakcję ze związku sakramentalnego, trzeba w niego zainwestować – zauważa Agnieszka Tokarz.

Na początku kwietnia Lubuski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin rozpoczynają w Gorzowie Wlkp. kurs dla kandydatów na nauczycieli naturalnego planowania rodziny. – Dwustopniowy kurs metody wielowskaźnikowej podwójnego sprawdzenia jest przeznaczony dla osób, które interesują się problematyką rozpoznawania płodności i chciałby pogłębić wiedzę oraz rozwinąć umiejętności praktyczne w tym zakresie. W kursie mogą wziąć udział doradcy życia rodzinnego, małżonkowie i osoby zainteresowane tematem – wyjaśnia Agnieszka Tokarz, sekretarz Stowarzyszenia. Metoda podwójnego sprawdzenia jest metodą objawowo-termiczną. Stosowanie jej umożliwia rozpoznanie płodności na podstawie głównych objawów w cyklu miesiączkowym kobiety. – Dziś wiele osób wyśmiewa metody rozpoznawania płodności, mówiąc np. „kalendarzyk to metoda na chybił trafił” – zauważa Agnieszka Tokarz. – Metoda kalendarzowa została wymyślona w latach 30. ubiegłego wieku. Na tamten czas była skuteczna, wręcz rewolucyjna, ale wtedy kobiety prowadziły uregulowany tryb życia. Z czasem powstała skuteczniejsza metoda, opierająca się na obserwacji płodności, a nie obliczeniach.

– dodaje. Ukończenie kursu skutkuje nadaniem tytułu dyplomowanego nauczyciela NPR metody wielo- wskaźnikowej podwójnego sprawdzenia oraz prawem do samodzielnego nauczania tej metody. Do zajęć kursu można przystąpić najpóźniej 13 kwietnia. Szczegółowe informacje i zgłoszenia: www.npr-lubuskie.pl, tel. 603635118

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama