Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zbiórka krwi przy parafii

6 kwietnia 2013 r. przy pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim została przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem: „Oddaj krew niech stanie się cud - Bądź cudem”.

Koordynatorem akcji był wikariusz parafii ks. ppor. rez. Antoni Humeniuk we współpracy Parafialnego Zespołu Caritas, Polskiego Czerwonego Krzyża i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim. - W akcji, która była organizowana po raz pierwszy w tym miejscu udział wzięły 32 osoby. - Ostatecznie krew oddało 29 osób. Uczestnicy otrzymali symboliczną koszulkę i kubeczek z logiem akcji oraz „słodkie co nieco”. Wiele osób, które oddało honorowo krew, uczyniła to po raz pierwszy w życiu - wyjaśnia ks. ppor. rez. Antoni Humeniuk.

- Wyrażamy wielką wdzięczność, tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i czynnie włączyli się w tak szczytne dzieło miłosierdzia okazane bliźniemu. Podziękowania, kieruję również do ludzi dobrej woli, którzy pomogli mi w organizacji technicznej i ufundowali pamiątkowe koszuli oraz kubeczki na akcję krwiodawstwa z moim udziałem przy parafii - mówi wikariusz i dodaje: - Mam nadzieję, że tego typu akcje spotkają się z podobnym lub większym odzewem wśród mieszkańców Gorzowa. Dlatego też, spodziewam się większej frekwencji podczas kolejnej akcji, którą chciałbym zorganizować jeszcze w tym roku. „Oddaj krew niech stanie się cud - Bądź cudem” - to hasło akcji w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wlkp.   „Oddaj krew niech stanie się cud - Bądź cudem” - to hasło akcji w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wlkp. ks. ppor. rez. Antoni Humeniuk „Oddaj krew niech stanie się cud - Bądź cudem” - to hasło akcji w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wlkp.   „Oddaj krew niech stanie się cud - Bądź cudem” - to hasło akcji w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wlkp. ks. ppor. rez. Antoni Humeniuk

.

 

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma