Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Mają już 10 lat

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Jordanowie ma już 10 lat. Świeccy biorą udział m.in. w organizacji festynów parafialnych, Dni Papieskich i pielgrzymek. Prowadzą też działalność na rzecz odnowy kościoła parafialnego.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. Anny w Jordanowie istnieje dokładnie od 20 lutego 2003 roku.

Pierwszym asystentem tutejszej AK był ówczesny proboszcz ks. Zbigniew Cieszkowski. Aktualnie jest nim ks. Jacek Grzelak. Prezesem oddziału od samego początku istnienia do dnia dzisiejszego jest pan Stefan Szyperski. Jak można przeczytać na stronie parafialnej: „Akcja Katolicka w naszej parafii jest pomysłem ludzi świeckich, oni też zasadniczo nadają jej kształt. Pogłębiamy wiarę na płaszczyźnie wiedzy, wspólnoty jak i działania. Inicjujemy bardzo wielu przedsięwzięć, włączamy nowe osoby we wspólnie tworzone dzieło w miarę wolnego czasu, możliwości i umiejętności. W naszej parafii podejmujemy wiele działań. Bierzemy udział w organizacji festynów parafialnych, Dni Papieskich i pielgrzymek. Prowadzimy działalność na rzecz odnowy kościoła parafialnego i jego otoczenia. Dekorujemy świątynię, prowadzimy nabożeństwa, uczestniczymy w wielu inicjatywach diecezjalnych i krajowych AK”.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się 7 kwietnia Mszą św. w kościele parafialnym. Na koniec uroczystości prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, Urszula Furtak, pogratulowała członkom AK ich święta i życzyła wytrwałości w służbie Kościołowi. Miejscowy Oddział AK nie jest zbyt liczny, ale nie przeszkadza to w podejmowaniu ambitnych zadań. To dzięki nim jadąc przez Jordanowo możemy podziwiać pięknie odrestaurowaną wieżę przy kościele parafialnym. Życzymy wiele Łask Bożych na dalsze lata pracy!

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma