Nowy numer 43/2020 Archiwum

Sulechowski "Złoty Zajączek"

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie bezinteresownie pomogli potrzebującym.

W okresie Wielkiego Postu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie wzięli udział w akcji charytatywnej ZŁOTY ZAJĄCZEK, polegającej na zbiórce żywności. Zebrane artykuły zostały przekazane dla dwóch starszych osób oraz dla jednego ucznia szkoły. Dodatkowo uczniowie byli zachęcani do robienia postanowień wielkopostnych i zrezygnowania z jakiejś przyjemności, by trudy ofiarować w intencji osób starszych i potrzebujących.

Uczniowie mogli też wrzucać pieniądze do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna 2013”, które pod hasłem „Wiara działająca w miłości”, zostały przekazane w Niedzielę Miłosierdzia przed Eucharystyczny Ołtarz Chrystusa.

Zebrane fundusze stały się wsparciem w leczeniu i rehabilitacji: Szymka, który urodził się z małogłowiem i ma zespół wad wrodzonych, Radka chorującego na nowotwór z przerzutami oraz Weroniki z porażeniem mózgowym i sparaliżowanej Magdy.

Celem podjętych akcji było przede wszystkim uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, dzielenia się z innymi tym, co mamy.

Złoty Zajączek   Złoty Zajączek
Uczniowie wrzucali pieniądze do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna 2013”
Małgorzata Łuszczyńska
Złoty Zajączek   Złoty Zajączek
Wolontariusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie podczas pracy
Małgorzata Łuszczyńska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama