Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Sulechowski "Złoty Zajączek"

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie bezinteresownie pomogli potrzebującym.

W okresie Wielkiego Postu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie wzięli udział w akcji charytatywnej ZŁOTY ZAJĄCZEK, polegającej na zbiórce żywności. Zebrane artykuły zostały przekazane dla dwóch starszych osób oraz dla jednego ucznia szkoły. Dodatkowo uczniowie byli zachęcani do robienia postanowień wielkopostnych i zrezygnowania z jakiejś przyjemności, by trudy ofiarować w intencji osób starszych i potrzebujących.

Uczniowie mogli też wrzucać pieniądze do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna 2013”, które pod hasłem „Wiara działająca w miłości”, zostały przekazane w Niedzielę Miłosierdzia przed Eucharystyczny Ołtarz Chrystusa.

Zebrane fundusze stały się wsparciem w leczeniu i rehabilitacji: Szymka, który urodził się z małogłowiem i ma zespół wad wrodzonych, Radka chorującego na nowotwór z przerzutami oraz Weroniki z porażeniem mózgowym i sparaliżowanej Magdy.

Celem podjętych akcji było przede wszystkim uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, dzielenia się z innymi tym, co mamy.

Uczniowie wrzucali pieniądze do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna 2013”   Złoty Zajączek
Uczniowie wrzucali pieniądze do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna 2013”
Małgorzata Łuszczyńska
Wolontariusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie podczas pracy   Złoty Zajączek
Wolontariusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie podczas pracy
Małgorzata Łuszczyńska

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma