Nowy numer 25/2018 Archiwum

Z Ewangelią w centrum miasta

Wspólnoty Neokatechumenalne głosiły Dobrą Nowinę mieszkańcom Gorzowa 14 kwietnia na placu przy Katedrze

Tańce, śpiewy psalmów, nieszpory, czytanie Ewangelii, okolicznościowa katecheza o sensie życia to m.in. formy ewangelizacji jakimi zapraszano gorzowian do zatrzymania się na chwilę modlitwy i refleksji. – Wspólnoty Neokatechumenalne chcą w Roku Wiary odpowiedzieć na apel Kościoła i Ojca Św. i wyjść z Ewangelią na duże place miast przez pięć niedziel wielkanocnych. Z jednej strony jest to zaproszenie do wspólnej modlitwy dla tych, którzy Pana Boga już poznali, ale również dla tych, którzy może sami nie przyszliby do kościoła, a tu na placu mogą spotkać Żywego Boga – wyjaśnia ks. Rafał Szwaja.

Na Plac Katedralny przyszli młodsi i starsi, były też rodziny z dziećmi i członkowie wielu wspólnot. – To spotkanie pozwala mi dowiedzieć się dużo o mnie samym, zastanowić się po co żyję i rozwiązać problemy w życiu – mówi Krzysztof Kaźmierczyk.– Należę do Rycerstwa św. Michała Archanioła i znalazłam swoje miejsce w Kościele, przeżyłam cud nawrócenia po 40 latach ateizmu i uległam miłości Jezusa. Do wspólnoty neokatechumenalnej należy moja córka z mężem i z czwórką dzieci i solidaryzując się z tą wspólnotą tu przyszłam. Modlimy się razem i ewangelizujemy – dodaje Teresa Dejworek – Mikołajewska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma