Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ważne są praktyczne rozwiązania

W domu biskupa diecezjalnego w Zielonej Górze 16 kwietnia zebrała się Rada Kapłańska. Księża mówili o ważnych sprawach diecezji.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą liturgii godzin, a po niej księża rozpoczęli obrady. – Chodzi nam nie o same idee czy opinie, ale o konkretne działania potrzebne zarówno dla dobra całej diecezji, poszczególnych parafii, jak i każdego z nas – powiedział na rozpoczęcie obrad bp Stefan Regmunt.

Wśród podejmowanych tematów znalazły się m.in.rola mediów w życiu diecezji, budzenie wśród diecezjan świadomości misyjnej i odpowiedzialności za dzieło wspierania ewangelizacji narodów, wyjazdy na misje. Omówiono również Kongres Ruchów i Grup Duszpasterskich, przebieg Roku Wiary oraz zbliżającą się beatyfikację sługi Bożego ks. prał. Luigiego Novarese i związaną z nią diecezjalną pielgrzymkę do Rzymu.

Księża, którzy ze wszystkich dekanatów wybrani zostali na trzyletnią kadencję, by reprezentowali wszystkich kapłanów, mieli również okazję przedstawić bieżące sprawy duszpasterskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama